^

iPhone X zamiast iPhonea 8?

Redakcja

8 września 2017

Jak będzie nazywał się nowy telefon firmy Apple z wyświetlaczem OLED? Choć przyzwyczailiśmy się do nazywania go iPhone’m 8, to stale powracają informacje o tym, że Apple ma zupełnie inny pomysł na jego nazwę. W plotkach pojawiały się informacje o nazwaniu go „iPhone Edition” lub „iPhone X” (z okazji 10-lecia wydania pierwszego modelu). Ta ostatnia nazwa pojawiła się w najnowszych doniesieniach.
Na stronie holenderskiego serwisu LetGoDigital zamieszczono zdjęcie opakowania nowego telefonu. Widnieje na nim oznaczenie „X”. Owa grafika miała wyciec z agencji reklamowej pracującej dla jednego z operatorów sieci komórkowych w Holandii. Jego logo jest właśnie zamieszczone w lewym górnym rogu obrazu. Obecnie została po nim tylko informacja o usunięciu go w wyniku czyjegoś żądania, jednak w sieci nic nie ginie.

Czy aby na pewno?

Zastanawia tylko jedna rzecz, a mianowicie typografia. Apple od premiery iPhone’a 7 korzysta na swoich opakowaniach z fontu San Francisco. Nie stosuje również logotypu na bokach pudełka. Dlaczego miałby wracać do starego typu rozwiązań? Z sentymentu? Za względu na fakt, że jest to rocznicowy model? Chyba niekoniecznie. Wydaje się zatem, że powyższa grafika z pudełkiem może się okazać zwykłym „fejkiem”.
Oczywiście nie możemy wykluczyć tego, że Apple jednak nazwie swój nowy telefon z ekranem OLED i 5,8-calowym wyświetlaczem właśnie oznaczeniem „X”. Równie dobrze może się nazywać „Edition” lub po prostu „8”. To czysta loteria. Wszystkiego dowiemy się już w najbliższy wtorek 12 września o godz. 19.00 polskiego czasu. Przypominamy, że oprócz prezentacji nowego telefonu zobaczymy wtedy zaktualizowane wersje iPhone’a 7 i 7 Plus, nową odsłonę Apple TV oraz Apple Watch wyposażony w LTE.  Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie nowego kompleksu Apple Park w podziemnej sali Steve Jobs Theater.
Źródło i zdjęcie

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. mantis30

    Ja stawiam na iPhone XXX 😉
    A serio, to aż mdli od tych spekulacji i „przecieków z pewnych źródeł”. Rzetelne dziennikarstwo umiera /