Make IT Simple, dzień z informatyką na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbył się 5 kwietni 2017 roku. Celem imprezy, było zachęcenie maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych stojących przed wyborem ścieżki kariery, do zainteresowania się informatyką oraz kierunkami z nią związanymi, które są dostępne w ofercie edukacyjnej tej uczelni. Absolwenci szkół średnich mogą wybierać wśród takich specjalności jak: biznesowe aplikacje internetowe i social media, programista aplikacji w chmurze, SAP- zintegrowane systemy informatyczne, sieci, systemy i bezpieczeństwo IT oraz tester oprogramowania.
Partnerami wydarzenia były m.in. firmy: NOKIA, IBM, Gigaset, Frool Ltd. i Giant LaZer, których przedstawiciele podczas wykładów oraz na własnych stoiskach zachęcali do studiów informatycznych i przedstawiali oferty pracy dla studentów.
W wykładach i zajęciach praktycznych wzięła udział ponad setka uczniów i osób zainteresowanych tematyką warsztatów. Na miejscu, wydarzenie relacjonowali wysłannicy redakcji Mój Mac Magazynu, patrona medialnego „Makie IT Simple”: Łukasz Banaszak i Sebastian Szwarc, a Jaromir Kopp prowadził jeden z bloków zajęć praktycznych.
Dzień z Informatyką został zainaugurowany w auli WSB. Uroczystość otworzyli Sebastian Sobczyk, menedżer na kierunku informatyka oraz Marcin Pieleszek. W rozpoczynającym wykładzie wyczerpująco omówiono zagrożenia dla biznesu, wynikające z pomysłowości cyberprzestępców. Na podstawie konkretnych przykładów wykazano konieczność szyfrowania danych oraz pokazano jakich niebezpieczeństw udaje się uniknąć, stosując dwustopniowe uwierzytelnianie kont, również w serwisach społecznościowych.
Łukasz Marczewski, dyrektor zarządzający Frool Lld przybliżył uczniom i nauczycielom Facebooka, jako platformę dla promowania firmy i osobistej marki. Prelegent pokazał również, jak na prowadzeniu działalności w medium społecznościowym Marka Zuckerberga, można zarabiać. Żeby jednak nie było idylli, w wystąpieniu poruszono problem ciemnej strony social media.
Dużo mówiło się o zagrożeniach w świecie IT, również Rafal Czerniewicz, IBM, Security Operations Centre (SOC) Manager InfoComm & Retail Sector Manager CISSP w prezentacji zaznajomił słuchaczy z zagadnieniami cyber-bezpieczeństwa.
W trakcie przerwy, goście wydarzenia mogli porozmawiać z wykładowcami WSB i przedstawicielami firm technologicznych, wśród których byli potentaci (IBM, Nokia) oraz prężnie rozwijające się start up’y.
Na samych wystąpieniach targi się nie skończyły. Uczniowie dostali możliwości uczestnictwa w wybranych warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych praktyków: Karola Kolańskiego (internet rzeczy), Marcina Pieleszkę (praktyka hakingu), Jakuba Korczyńskiego (wirtualna rzeczywistość) i Karolinę Herlender (programowanie dla humanistów).
Nasz redakcyjny kolega Jaromir Kopp poprowadził warsztaty „Inteligentny dom: zrób to sam”, dzieląc się z przyszłymi studentami swoją nową wielką pasją, czyli programowaniem praktycznym. Wprowadził uczniów w tajniki kodowania mikrokontrolerów oraz pokazał, jak można niewielkim nakładem kosztów uczynić dom „inteligentnym” i przyjaznym.
Między dwiema sesjami warsztatów odbyły się kolejne wykłady: Bartosz Jabłonna z polskiego oddziału Nokii wprowadził nas w przyszłość, czyli internet 5G, będący kluczem do programowalnego świata. Z kolei Katarzyna Jaśkiewicz, z ramienia GIGASET-u opowiadała o „zwinnym” zarządzaniu projektami.
Dni Informatyki WSB, zwieńczyło wystąpienie Artura Skrzypczaka poświęcone dronom, ich konstrukcji, pilotażowi, zasadom bezpieczeństwa oraz ograniczeniom prawnym. Wykład był połączony z praktycznym pokazem z użyciem wielu rodzajów dronów.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.