^

Make IT Simple – dzień z informatyką na WSB we Wrocławiu, 5 kwietnia

Jaromir Kopp

3 kwietnia 2017

Make IT Simple – dzień z informatyką na WSB… informowaliśmy Was o tej imprezie w marcowym Mój Mac Magazynie, teraz z radością możemy podać więcej szczegółów wydarzenia, które objęliśmy patronatem medialnym. Zapraszamy 5 kwietnia 2017 do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na „Make IT Simple”!

Make IT Simple – dzień z informatyką na WSB we Wrocławiu

Zdradzą maturzystom tajniki najnowszych technologii
Bezpłatne wykłady i warsztaty o tematyce informatycznej, spotkania z przedstawicielami firm technologicznych oraz pokaz lotów dronami – to tylko część atrakcji, jakie przygotowała dla tegorocznych maturzystów Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Już 5 kwietnia młodzi pasjonaci IT oraz fani nowinek technologicznych, będą mogli wziąć udział w wydarzeniu pod hasłem „Make IT Simple”, które odbędzie się na uczelni.
Informatyka stanowi siłę napędową współczesnego świata i znajduje się w obszarze zainteresowań wielu młodych ludzi, którzy chętnie sięgają po najnowsze rozwiązania technologiczne. Wychodząc naprzeciw tegorocznym maturzystom, którzy myślą o studiach informatycznych, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z Partnerami, przygotowała specjalne wykłady i warsztaty o tematyce IT. Patronat nad wydarzeniem objął Mój Mac Magazyn, skierowany do użytkowników sprzętu Apple.
Spotkanie „Make IT Simple” ma na celu pokazać młodym ludziom, że praca w branży IT nie jest skomplikowana, lecz ciekawa i fascynująca, a wykorzystywane w niej technologie znajdują zastosowanie w codziennym życiu. Partnerami wydarzenia są m.in. firmy: NOKIA, IBM, Gigaset, Frool Ltd. i Giant LaZer, których przedstawiciele przybliżą młodzieży tajniki najnowszych technologii.
Wykłady i warsztaty
Podczas wykładów specjaliści branżowi przedstawią młodzieży zagadnienia związane z m.in.: funkcjonowaniem Facebooka, e-marketingiem, cyber security, technologią 5G, internetem rzeczy oraz zarządzaniem projektami. Wiedza teoretyczna zostanie poparta praktyką w postaci warsztatów o różnej tematyce, z których uczestnicy będą mogli wybrać najbardziej interesujące dla siebie. Tematy zajęć są powiązane ze specjalnościami kierunku Informatyka, który jest prowadzony na WSB we Wrocławiu.
W przerwach między wykładami i warsztatami uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami m. in. firm Nokia, IBM, Gigaset, Giant LaZer – wirtualna rzeczywistość oraz studentami z koła naukowego „SAP-Port”.
Konkurs i pokazy
Nie zabraknie również atrakcji specjalnych. Fani nowinek technologicznych będą mieli okazję wypróbować innowacyjny elektroniczny zeszyt – InfiniteBook. Wydarzenie zakończą pokazy lotów dronami. Dla uważnych uczestników spotkania „Make IT Simple” organizatorzy przygotowali również konkurs, w którym wygrać można własnego quadrocoptera.
Jak się zapisać?
Spotkanie „Make IT Simple” odbędzie się 5 kwietnia br. w godz. 9:40-15:00 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy uczestników. Formularz zapisu oraz szczegółowe informacje na temat wydarzenia, w tym program i sylwetki prelegentów, dostępne są na stronie http://www.wsb.pl/wroclaw/ w zakładce Aktualności.
Plan zajęć:
Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB program
Jak mogliście zauważyć w planie zajęć „Make IT Simple”, jedne z warsztatów poprowadzi red. Jaromir Kopp, który na żywo zaprezentuje rzeczy opisywane na naszym blogu w cyklu:  INTELIGENTNY DOM „TANIM KOSZTEM”…

Opis warsztatów:

„IT zagrożeniem dla biznesu…żart, a może nie?”

Przywitanie uczestników i prezentacja kierunku Informatyka na WSB Wrocław Sebastian Sobczyk, Marcin Pieleszek

„Facebook – platforma rozrywki, czy dźwignia biznesowego sukcesu?”

Łukasz Marczewski Dyrektor zarządzający Frool Ltd. – wykład 30 min
Ciężar budżetów reklamowych coraz bardziej przesuwa się w kierunku Internetu. Mając odpowiednią wiedzę i umiejętności, możemy za 50-100 zł dotrzeć z naszą ofertą nawet do 10 tys. osób. Social
media to wręcz genialne możliwości kierowania reklam z chirurgiczną precyzją i optymalnym kosztem. Potrzebne są jednak zaawansowane umiejętności techniczne obsługi narzędzi IT. Można je wykorzystać w realizacji zyskownych projektów marketingowych we własnej firmie lub pracując dla większego zleceniodawcy”.

„Cyber Security, a bezpieczeństwo w IT”

Rafal Czerniewicz, IBM, Security Operations Centre (SOC) Manager InfoComm & Retail Sector Manager CISSP – wykład 30 min
Cyber Security a bezpieczeństwo w IT – nowoczesnych rozwiązaniach w tej dziedzinie.

„5G klucz do programowalnego świata”

Bartosz Jabłonka, NOKIA – wykład 30 min
Początek komercyjnego użycia technologii 5G planowany jest na 2018 rok. Będzie to początek kolejnej rewolucji technologicznej, która nada nowy kierunek rozwoju branży samochodów autonomicznych, inteligentnych miast, czy wirtualnej rzeczywistości. Nasza codzienność w znaczący sposób zmieni się w przeciągu kilku najbliższych lat, a wpływ na to będzie miała technologia, którą już teraz tworzymy w Nokii.

„Zwinne podejście do zarządzania projektami”

Kasia Jaśkiewicz, Gigaset – wykład 30 min
Czy tematyka projektowa musi być trudna? Nie! Zwinne zarządzanie projektami jest łatwe – bez zbędnej teorii, nakierowane na osiąganie celu. Na tym wykładzie opowiem, w bardzo przystępny sposób, co to jest projekt, jak prowadzić projekty w zwinny sposób. Bo projekt to nie tylko IT, ale też życie budowanie domu, udział w zawodach, ślub – to też mogą być projekty.

„Drony czyli programowanie w chmurach”

Artur Skrzypczyk – wykład/pokaz 30 min
Co każdy programista dronów wiedzieć powinien, oraz gdzie wolno latać, kiedy i czym. No i poleciał – czyli co ma dron do sztucznej inteligencji. Odłamkowym ładuj – czy drony grają w gry ? To i wiele innych możliwości oraz wyzwań jakie stoją przed przyszłym programistą dronów. Na koniec loty dronami.

Warsztaty:

“Malinowe Pi connecting (not only) people”

45 min (sala komputerowa) – Karol Kolański, wykładowca WSB
Poznaj Malinowe Pi, czyli mały komputerek, który zmieni Twoje postrzeganie świata. Zobacz w
jaki sposób zwyczajne urządzenia mogą stać się inteligentne, gdy tylko będą mogły się ze sobą komunikować. Poznaj technologię Internetu Rzeczy, którą będziesz mógł w przyszłości z powodzeniem rozwijać gdzie tylko chcesz.

„Historie z cyfrowej krypty – praktyka…”

45 min (sala komputerowa) – Marcin Pieleszek, wykładowca kierunku
Prezentacja narzędzi i metod, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa prywatnego i firmowego. Hacking w praktyce oraz praktyczne instrukcje, jak zabezpieczyć komputer i smartfon.

„Inteligentny dom – zrób to sam”

45 min (sala komputerowa) – Jaromir Kopp, Programista, bloger, podcaster, dziennikarz technologiczny Mój Mac Magazynu i MyApple.pl
Pierwsze spotkanie z IoT, czyli „Internet rzeczy” widziany z bliska. Na warsztatach poznamy część możliwości i zagrożeń związanych z „Internetem rzeczy”. Samodzielnie spróbujemy wykonać kawałek „Inteligentnego domu”. Pobawimy się światłem i prądem [!], ale spokojnie! Z bezpiecznej odległości! Uruchomimy również stację monitoringu pogody dostępną ze smartfona i komputera.

„Jak wirtualna rzeczywistość może zmienić świat?”

45 min (sala zwykła)
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest wirtualna, mieszana, rozszerzona i hiper rzeczywistość. Od praktycznej strony będą mogli też doświadczyć tych „rzeczywistości”. Dodatkowo poznają zastosowania tych technologii na świecie – w edukacji, medycynie, sztuce i biznesie. Warsztaty dla wszystkich tych, których fascynuje temat nowych technologii i mediów, niezależnie od tego czy planują rozwijać się w tym obszarze czy tylko używać technologii jako konsumenci. Przyjdź i poznaj świat VR!

„Python do programowania – przyjaciel każdego”

45 min (sala komputerowa)
Przedstawienie czym jest programowanie i dlaczego przydaje się i zarówno dla programistów jak i dla naukowców innych dziedzin. Wyjaśnienie podstawowych konstrukcji wykorzystywanych do pisania kodu. Wprowadzenie od podstaw w programowanie przy użyciu języka programowania Python. Warsztaty uczące od podstaw programowania w Python aż po napisanie własnego kalkulatora.

Sylwetki prelegentów:

Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Artur Skrzypczak Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Bartosz Jabłonka Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Jakub Korczyński Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Jaromir Kopp Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Karolina Herlender Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Katarzyna Jaśkiewicz Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Łukasz Marczewski Make IT simple 2017 - dzień z informatyką na WSB Marcin Pieleszek

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy