^

Nowa strona Mój Mac Magazyn

Przemysław Marczyński

5 kwietnia 2017

Drogi Czytelniku oddajemy Ci nową witrynę internetową. Cel tej zmiany jest jeden – wygoda czytania i łatwiejsze dotarcie do tworzonej przez nas treści. Nowa strona to wyraźnie zaznaczone kategorie wpisów i ułatwiony dostęp do eksponowania najciekawszych treści. Podczas projektowania witryny dużą uwagę poświęciliśmy również urządzeniom mobilnym. Teraz najnowsze informacje będą pojawiać się jako pierwsze bez konieczności „przewijania” strony. Wprowadziliśmy również kilka zabiegów aby czytanie wpisów na stronie było wygodniejsze na ekranie komputera.
Stawiamy sobie za cel aby nowa strona była wyjątkowym źródłem informacji o Apple i technologii. Dlatego budujemy zespół autorów którzy zapewnią Wam dostęp do najważniejszych treści. Już dziś swoje zaangażowanie w ten projekt zapowiedzieli nowi autorzy: Robert Wojno, Łukasz Banaszak i Michał Kozubski. Wciąż poszukujemy nowych osób lubiących pisać aby serwis Mój Mac był ważnym źródłem informacji.
Mój Mac Magazyn gromadzi doskonałych autorów. Posiadamy także redakcyjną audycję cykliczną – MacPodcast. Do tej rodziny dołączył dziś nowy serwis internetowy.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Artur Bzynek

  Bardzo fajna nowa odsłona, gratuluje i dziękuje.

  • pemmax

   Miło jest nam ot słyszeć 🙂

 2. Jerzy Prokopiak

  Będę z jeszcze większą przyjemnością Was czytał.

 3. Krzysztof Kwiatkowski

  Dziś po dłuższej nieobecności wchodzę a tu taki fajny design 🙂 tera storna wygląda o niebo lepiej od poprzedniej odsłony, jest czytelnie. Zmiana na wielki plus.

 4. Pawciu

  Strona ładna, dużo lepiej dociera się do treści, w końcu można przeglądać poprzednie wpisy klikając w kolejne numerki stronicowania.
  Poprzednia opcja to była jakaś chora wizja projektanta, który nie wiedział nic o UX.
  O ile w poprzedniej wersji leżał UX to w tej wersji leży optymalizacja. Poszukajcie jakiegoś programisty (nie tylko gościa od podpinania szablonów do WordPressa) i zoptymalizujcie grafiki.
  Niby piszecie:

  Podczas projektowania witryny dużą uwagę poświęciliśmy również urządzeniom mobilnym

  Tą dużą uwagę poświęciliście, żeby szybciej zużyć pakiet danych w internecie mogilnym.
  Główna strona ma 13MB! Zero optymalizacji grafik, to najbardziej tutaj kuleje.
  Na smartfony dostaliście 8/100 w teście Google https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=www.mojmac.pl&tab=mobile
  na desktopy 0/100 – tak zero na sto.
  https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=www.mojmac.pl&tab=desktop
  Przykład: Łukasz Banaszak opublikował wpis „Co siedzi w chmurze…” i zamiast miniaturki 50x50px która powinna mieć kilka kilobajtów jest obraz 732 × 2048 pikseli zapisany w PNG (dobrze, że nie w BMP) zajmujący 3,1MB!

  • pemmax

   Dzięki ogromne za uwagi! Strona jest jeszcze „w budowie” a to o czym mówisz to ważna kwestia której może nie pominęliśmy ale zostawiliśmy na później. Będziemy szukać kodera 🙂