^

Apple z nagrodą Louisa Braille’a za niezwykłe osiągnięcia na rzecz dostępności

Łukasz Banaszak

29 stycznia 2017

Apple z nagrodą Louisa Braille’a. The Associated Services for the Blind & Visually Impaired (ABS). Amerykańska organizacja, działająca na rzecz osób niewidomych i niedowidziących nagrodziła firmę z Cupertino, 57 nagrodą Louisa Braille’a za dostępność urządzeń. Nie od dziś wiemy, że sprzęt Apple, wyznacza innym producentom standardy dostępności, zarówno w systemach mobilnych jak i komputerowych.
W imieniu Apple nagrodę odebrała, Jordyn Castor, niewidoma od urodzenia inżynier, namacalny przykład przekraczania barier przez Apple inc. zaś Tim Cook za pośrednictwem Twittera podziękował ABS za docenienie wysiłków firmy.
Jordyn Castor odbierająca nagrodę
Nasi redaktorzy również piszą teksty uwzględniając problemu osób z niepełnosprawnością. Na łamach blogów MMM powstał specjalny cykl „Apple bez barier”, w którym sprawdzam w praktyce, dostępną technologię. W kwietniu 2016 wydaliśmy specjalny numer „Apple bez barier”, który dzięki wsparciu Fundacji Orange PolskaAudioteka.pl oraz jest dostępny w wersji audio. Magazyn jest ważnym partnerem WroAccessible. Międzynarodowej akcji bez barier. Współtworzymy ją z Jaromierm Koppem, Janem Witowskim i Lucyną Pawlak.
Źródło: Apple Insider 

Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Bartosz Romanowski

  Zastanawiam się jak w to wszystko wpisuje się Touch Bar, którego używanie przez osoby niewidome musi być koszmarnie trudne (o ile w ogóle jest możliwe).

  • pemmax

   Twoje wątpliwości powinien rozwiać iPhone ze swoim ekranem bez wyczuwalnych pod palcem klawiszy. Tafla szkła, a mimo wszystko osoby niedowidzące uważają ten telefon za najlepszy sprzęt.

   • Bartosz Romanowski

    Zgadza się, ale w iPhone tak było zawsze. Klawisze funkcyjne były natomiast częścią klawiatury – stąd jestem ciekawy, jak ta zmiana wpłynęła na osoby niewidome.

    • pemmax

     Sam jestem ciekaw 🙂 To musi być rozegrane między macOS i Siri.