^

Wiadomość Dnia – icloud.com/activationlock – błąd 404 [aktualizacja]

Marek Szlachta

30 stycznia 2017

 
Apple zdecydowało się na zamknięcie strony dzięki której mieliśmy możliwość sprawdzenia czy urządzenie posiada Activation Lock – stronę, która pozwalała sprawdzić czy na danym urządzeniu aktywna jest blokada iCloud. Stronę, która pozwalała ustalić na odległość czy urządzenie, które chcemy zakupić, jest w porządku. Jeśli posiadało ono aktywną blokadę, to mogło oznaczać to, że urządzenie jest kradzione. Proste i przydatne.
Niestety, ale nie znamy powodu usunięcia strony. Nie jest to także najprawdopodobniej błąd, gdyż firma z Cupertino usunęła również odniesienia do tej strony w swoich dokumentacjach. Apple nie podało innego rozwiązania na sprawdzenie na odległość czy urządzenie posiada blokadę iCloud.
Niestety, ale wychodzi na to, że Apple (miejmy nadzieję, że nie na zawsze) pozbawiło nas naprawdę dobrego rozwiązania, które pomagało nam przed zakupem na odległość „przycisku do papieru”.
 
A czy Wy korzystaliście z tej strony? Jak uważacie, Apple przywróci tą możliwość? Znacie inne rozwiązania na sprawdzenie blokady iCloud na odległość?

AKTUALIZACJA

Bardzo prawdopodobnym powodem usunięcia możliwości sprawdzenia po numerze seryjnym Activation Lock jest opracowanie technologii sprzętowej (za pomocą podmiany pamięci flash) ominięcia tej blokady. W masowym odblokowywaniu skradzionych iUrządzeń kluczową rolę odgrywa znalezienie za pomocą icloud.com/activationlock „dobrego” numeru seryjnego, do wgrania w nową pamięć flash. Jak to się robi widać na załączonym filmie.

(dodał: Jaromir Kopp, żródło: komentarze na MacRumors.com)
Zachęcam do składania komentarzy.

 
Źródło.
 

Komentarze (5)
L

5 komentarzy

  1. mr.dos

    kilka razy w miesiącu