^

Wiadomość Dnia – Apple TV 4 coraz niżej

Marek Szlachta

31 stycznia 2017

 
Apple TV 4 generacji, które zadebiutowało w listopadzie 2015 roku, miało wyznaczyć nowe standardy w domowej rozrywce na poziomie smartTV. Specjaliści z eMarketer przeprowadzili „dochodzenie”, które pokazało, że Apple TV 4gen znajduje się prawie na samym dole tabeli, za takimi konkurentami jak Google Chromecast czy Roku. Sprzedaż Apple TV ciągle spada. Obecnie używane jest przez 11,9% użytkowników telewizorów w USA. To spadek o 0,6% w porównaniu od września 2016 roku. Konkurenci zaś pną się w górę: w porównaniu z wrześniem 2016 Google Chromecast zyskał 1,5% (z 18,4 na 19,9%), a Roku 3% (z 15,2 na 18,2%).
Warto zaznaczyć, że Apple TV 4gen jest dużo droższe od konkurentów. Nawet cena dwóch w/w urządzeń będzie niższa niż Apple TV 4. Urządzenie firmy z Cupertino miało również stać się platformą do grania. I taką się stało, ale nie w takim stopniu jak większość ludzi myślała.  Nie zagroziło to w żaden sposób konsolom – ale myślę, że Apple nie miało raczej tego w planach. Nawet zwiększenie objętości aplikacji dopuszczonej do sklepu Apple z 200MB na 4GB nie wpłynie na popularność Apple TV 4. Również inne materiały, wideo i dodatkowe możliwości, tak hucznie zapowiadane, pojawiają się stopniowo, ale nadal jednak „czegoś” brakuje. Ja nie jestem zbyt wymagający, wystarczyłby mi dostęp do „polskich” VOD (player.pl, HBO GO, itp. itd.). Ale to chyba nie z winy Apple są one niedostępne…
 
A czy Wy korzystacie z Apple TV 4 generacji? Do czego je głównie wykorzystujecie? Jakich ulepszeń i dodatków oczekiwalibyście od Apple?
 
Zachęcam do składania komentarzy.

 
Źródło.

Komentarze (15)
L

15 komentarzy

 1. Remik_K

  Używam maków od 22 lat. Apple TV4 do sklepu oddałem na drugi dzień po zakupie. Nota bene jest to pierwszy produkt Apple, który w ogóle oddałem. Wiec coś w tym jest. Jak zobaczyłem niedopracowanie np Photos to mną zatelepało. Można wyświetlić albumy, ale to co w katalogach jest pogrupowane już nie? Na drugi dzień spakowałem to coś i oddałem. Produkt ogólnie zaniedbany i niedopracowany. Sam w sobie świetny, ale to samo robi moje ATV3 wiec po co zamrażać pieniądze. Niemałe zresztą.

  • Rafał Piekarski

   po jakiemu to jest napisane? Bo raczej nie po polsku

   • Remik_K

    Po autokorekcie tak się stało. Poprawiłem od razu. W czym problem Pnie idealny?

  • DrDisqus

   Zależy czego od niego oczekujesz – na ATV 3 już apek nie zainstalujesz. Ale do podstawowych funkcji i AirPlay bez różnicy czy masz 4 czy 3 🙂 Chociaż czwórka na pilota radiowego, więc nie trzeba kombinować z IR jak go masz w szafce schowanego.

 2. Rafał Piekarski

  Ja mam ATV4 od ponad roku. I uważam, że to świetne urządzenie, jak się jest w ekosystemie (tzn. używa Apple iCloud Photos, Music, ma iPhone, MacBooka itp.). Więc do czego używam? Słuchania radia: appka RadioOnTV, Netfliksa, słuchania muzyki z Apple Music, pokazywania zdjęć znajomym, dostępu do plików z NASa (MyBookLive od WD) dzięki appce NASify, oczywiście oglądania YouTube’a, od czasu do czasu nowości z Apple Movies, słuchania podkastów przez Podcasts, oglądania zwiastunów filmów które wchodzą do kin dzięki Trailers.app, oraz wykładów z TEDa na appce od nich. Sporadycznie gram w gry, jak Shadowmatic, Asphalt, Crossy Road oraz jako że kupiłem gitarę to też Guitar Hero.
  Do tego uwielbiam Aerial wygaszacze ekranu. Oraz często używam AirPlay z telefonu aby puścić film z youTube/pokazać jakąś stronę z telefonu, czy coś. Od kiedy skonfigurowałem sobie w domu HomeKit/HomeBridge to brakuje mi tylko Siri, aby móc sterować domem głosem. Czy nowszych gierek z konsol jak XBox/PS. Ale trudno i tak jestem bardzo casualowym graczem.

  • DrDisqus

   Dokładnie.

 3. gamex

  Mam iMaca i z tego powodu kupiłem TV4 z nadziejami. Gdy zderzyłem się z rzeczywistością, szybko sprzedałem TV4 i kupiłem niezłego Androidboxa. Działa na nim Netflix, Spotify i inne appki streamingowe (tvn player, ipla, hbo), a także wszystkie appki z Google Play, w tym najlepsza aplikacja – Kodi (wtyczki Specto, Exodus…). Wszystkie appki (systemowe i zainstalowane) aktualizują się z Google Play.
  Co jak się zepsuje/straci wsparcie(aktualizacje systemu dalej wychodzą)? Kupię nowy, szybszy – i tak dalej będzie taniej i lepiej niż Apple TV4.
  Możliwości Google Chromecast? Wystarczy na Androidboxie zainstalować appkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=at.maui.cheapcast

  • Ep

   Da się ? Da się!

 4. mx_app

  Mam iPada 3. Jeśli kupię Apple TV 4, to będę mógł bez problemu streamować całe okno iPada na TV? Czyli np. na AppleTV nie ma aplikacji Ipla. Ale jest na iPada. I czy w ten sposób będę mógł oglądać audycje z Ipla z iPada na TV? Czy płynność i jakość obrazu będzie dobra?

  • Behinder

   Jeżeli Ipla nie zablokowała AirPlaya to tak. Ale po co oglądać Iplę tak btw.

   • mx_app

    Czyli nie mogę cały czas streamować to co mam na iPadzie (niezależnie od uruchomionej aplikacji), tylko aplikacja którą chcę oglądać na TV musi mieć mieć opcję AirPlay? Szkoda 🙁

  • DrDisqus

   HBO GO na przykład zadziała z iPada przez AirPlay, ale np. UPC swojego Horizon GO blokuje. Ogólnie polecam ATV 🙂 MAM 2, 3 i 4 🙂

 5. Behinder

  Oczywiście że mam, moje podstawowe urządzenie do oglądanie czegokolwiek na TV. Mam też starszą wersję.
  Działa szybko bez problemu. Jedyne co brakuje to ta usługa TV od Apple coś co byłoby konkurencją dla SlingTV lub Playstation Vue. Nie jest winą Apple że Polacy nie potrafią pisać dobrych i działających usług.

 6. DrDisqus

  Widzisz, a u mnie w biurze ATV 4 jest podstawowym narzędziem do przekazywania obrazu z iUrządzeń w konferencyjnej. W domu też używam. Chociaż telewizory są na tyle szybkie teraz (2017), że wiele rzeczy można robić bezpośrednio z nich. Ale nie wszystko. ATV to proste urządzenie traktowane właśnie głównie jako narzędzie do prezentacji. Można i pograć, nawet na padzie. Gry są przyzwoite za ułamek ceny z Wii U, PS4 czy X0.