^

Logitech wspiera procesory M1

Sterownik do mojego trackballa od Logitech to jedna z trzech aplikacji, która nie ma wsparcia dla procesorów M1. Ufam, że ten stan niedługo się zmieni, bo aplikacja Logi Options+ wyszła z fazy beta-testów i natywnie wspiera nowe procesory Apple.

Bez pośpiechu

Trzeba przyznać, że Logitech nie spieszył się z aktualizacją sterowników do swoich klawiatur i urządzeń wskazujących. Procesor M1 pojawił się w 2020 roku, a nowa wersja aplikacji Logi Option kilka dni temu otrzymała swoją wersję pod układy M1. Do nazwy programu dodano „+” i natywna aplikacja nosi brzmi – Logi Options+. Jeśli zatem używacie poprzedniego oprogramowania (bez plusika w nazwie) i klikacie przycisk do szukania nowej wersji to… tam jej nie znajdziecie. Logi Options+ pobierzecie tutaj.

Jest dobrze, ale nie idealnie

I szczerze mówiąc, to jest bardzo dobra wiadomość, że po półtora roku Logitech daje nam nowe sterowniki. Jednak nie wszyscy będą zadowoleni. Jeśli macie tak jak ja trackballa MX Ego albo klawiaturę Craft to obecna wersja nie wspiera jeszcze tych urządzeń. Wśród obsługiwanych mysz znajdziecie najnowsze MX Master’y, M330, M280 czy Lift. Wśród klawiatur serię MX, K380 i POP Keys. Reszta musi jeszcze poczekać.

Oficjalna strona Logi Options+

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy