^
primevideo_macos_mojmac2

Amazon Prime Video dla macOS

Przemysław Marczyński

16 listopada 2021

Amazon przygotował aplikację pod komputery Apple dla swojej usługi wideo Prime Video. Do tej pory można było korzystać z oferty filmów i seriali wprost z przeglądarki, jednak nowa aplikacja daje większą swobodę z oglądania produkcji Amazon.

Co potrafi aplikacja Amazon Prime Video

Instalując darmową aplikację dla usługi Prime Video, będziemy mogli skorzystać z dwóch kluczowych funkcji. Po pierwsze ściągniemy na dysk komputera ulubione seriale, co doskonale sprawdzi się podczas wyjazdów, gdzie nie będziemy mieli dostępu do sieci. Fajną opcją jest ustawienie automatycznego pobierania kilku odcinków seriali, a następnie kasowanie tych już obejrzanych.

Druga opcja, na jaką warto zwrócić uwagę to wsparcie odtwarzania poprzez Air Play. Pozwoli nam to przesłać obraz i wideo na telewizor oraz lepszej klasy głośniki.

Dobrze znana aplikacja

Sama nawigacja i obsługa programów jest żywcem ściągnięta z internetowej wersji serwisu. Mi to rozwiązanie przypadło do gustu, bo zdecydowanie jest to interfejs prosty i przejrzysty. Mamy jasno podzielone kategorie z filmami, serialami i sekcją dla dzieci. Klikając w Moje materiały , a następnie w lewy górny róg z nazwą użytkownika będziemy mogli dodać nowych użytkowników, którzy będą sami tworzyć listę swoich ulubionych filmów (znajdziemy je w sekcji Moje materiały).

Jak skorzystać z Amazon Primo Video…

… i czy warto? Jeśli jeszcze zastanawiacie się, po co mam kupować dostęp do kolejnej usługi wideo to powiem tylko tyle – nie ma lepszej oferty w tej cenie. 49 złotych za rok gdzie możecie oglądać między innymi serial Bosch, Picard, Człowiek z wysokiego zamku, The Boys, Terror i… z pewnością znajdziecie tu kilka tytułów, które skutecznie Was przykują do ekranu. Do tego solidny zestaw filmowo-serialowy dla dzieci z językiem polskim. Warto, warto, warto.

Progam do pobrania za darmo tutaj

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. andrzej

  za 49 zł warto. Inne serwisy to kpina takie Apple TV zrezygnował po 3 dniach, żadnych wartościowych produkcji, netfliks to jakiś 3 ligowy bełkot. Amazon też najwyższych lotów nie jest.

 2. Jaro

  Nie da się za to zapłacić po upływie 30 dni. Nawet w amazonie nic z tym nie potrafią zrobić 🙁

 3. jaro

  A jak u was z płatnością ?- „Bardzo przepraszamy za niedogodności związane z odrzuconą płatnością za Amazon Prime.

  Aby ponownie skorzystać z wszystkich korzyści Prime, prosimy o wykasowanie i ponowne dodanie karty, z której skorzystano podczas rejestracji na okres próbny. Ewentualnie prosimy o użycie alternatywnej karty.

  Jeśli te kroki nie rozwiążą problemu i autoryzacja karty nie powiedzie się, konieczne będzie anulowanie subskrypcji i reset konta,
  niestety temat jest nam znany dlatego mam nadzieje ze te działania pomoga „

   • Jaro

    Jak to zrobiłeś ? Można za usługę zapłacić tylko kartą…