^

Amazon kusi swoją ofertą. Usługa Prime w rewelacyjnej cenie

Przemysław Marczyński

12 października 2021

Jeśli ktoś wątpił, że Amazon jest w stanie zamieszać na rynku polskim to właśnie musi przekalkulować ponownie swoją teorię. Amazon zaoferował polskim użytkownikom usługę Amazon Prime w rewelacyjnej cenie.

Czym jest Amazon Prime?

Miesięczny abonament pozwala użytkownikom sklepu Amazon korzystać z wielu przywilejów. W Polsce będziemy mogli korzystać z darmowej dostawy niezależnie od kosztów zakupu, obejrzymy filmy i seriale w usłudze Prime Video, będziemy mogli brać udział w promocjach Prime Day. Fani gier na PC sprawdzą zapewne usługę Prime Gaming. Brzmi to bardzo fajnie, szczególnie gdy spojrzymy na cenę tej usługi.

Niesamowita cena Amazon Prime

Amazon chce powalczyć o klientów w Polsce. Nie udało się eBay’owi. Początki Amazon w Polsce też były nieciekawe. Jednak wnioski chyba zostały wyciągnięte i w Polsce za Amazon Prime zapłacimy 49,00 złotych… rocznie! Możemy też płacić miesięcznie po 10,00 zł. Ta cena jest nie do pobicia jeśli chodzi o oferty innych firm. Dla samego Prime Video, który będzie nas kosztował rocznie 4 złote zdecydowanie warto skorzystać z tej oferty.

Amazon Prime i Prime Polska

Amazon Prime w zależności od regionu ma swoje rozbudowane benefity. W Stanach Zjednoczonych będziemy mogli skorzystać dodatkowo z usług czytania książek i magazynów. Otrzymujemy dostęp do usługi muzycznej (jak Apple Music czy Spotify). Funkcja Amazon Photos pozwala na przechowywanie naszych zdjęć w chmurze. Widzimy zatem, że polska wersja usługi Prime jest mocno ograniczona. Amerykanie muszą jednak zapłacić miesięcznie 12,99 dolarów za dostęp do funkcji Prime.

Strona Amazon Prime – https://www.amazon.pl/prime/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Paweł Nyczaj

  W tej cenie zdecydowanie warto. Zwłaszcza, że można rozpocząć od miesięcznego okresu próbnego

 2. Andrzej

  Rocznie Amazon Prime 4 zł? Barszcz 😉

 3. kwolana

  Ja mam tylko opcję płatności miesięcznych za 10,99

  • Paweł Nyczaj

   Ta opcja się nie opłaca. U mnie na szczęście była opcja roczna. Myślę, że trzeba zaczekać lub spróbować wybrać opcje roczna po wyczyszczeniu cookies lub w trybie incognito

 4. Maciek

  Widzę tu drobną nieścisłość jeśli chodzi o ceny planów oraz to co w ich zakresie mamy. Strona Amazon podaje, iż za dostęp miesięczny zapłacimy 10,99 zł a nie jak tu się podaje, 10,00. Poza tym ponoć usługa wideo jest w planie zupełnie darmowa a nie za dodatkową opłatą. Tak jest na oficjalnej stronie Amazona. Więc jak to jest tak naprawdę?
  Tak poza tematem: Zrobilibyście coś szanowna redakcjo z dostępnością formularza zamieszczania komentarzy dla VoiceOver. Kiedyś bywało całkiem dobrze, a teraz etykiety pól są zupełnie odklejone od rzeczywistości – albo nie czytane wcale, albo jakoś tak dziwacznie, gdy kursor VoiceOver już znajduje się w innym polu. Nie umiem tego do końca wyjaśnić. Wiem że jest to niesamowicie uciążliwe i że musiałem drugi raz pisać ten komentarz, gdyż VoiceOver sugerował iż znajduje się w polu treści, a w rzeczywistości wpisywałem tekst w polu z nazwą/podpisem, gdzie nawiasem mówiąc wpisują się same wielkie litery i nie wiem po co tak w ogóle.