^

Xtorm Solo/Duo – sprytna ładowarka indukcyjna

Przemysław Marczyński

17 listopada 2021

Na polskim rynku pojawia się ciekawa ładowarka indukcyjna firmy Xtorm, znanego producenta bezkompromisowych produktów zaopatrujących nasze urządzenia w energię. Xtorm Solo/Duo dzięki magnetycznemu połączeniu można łączyć w pary i ładować więcej niż jedno akcesorium.

Duża moc

Pad indukcyjny Xtorm Solo XXW401 w podstawowej konfiguracji to ładowarka bezprzewodowa (Xtorm Solo), która obsługuje szybkie ładowanie 15W i może być wykorzystywana do ładowania wszelkich urządzeń zgodnych ze standardem Qi, w tym kompatybilnych smartfonów pracujących pod kontrolą systemów Apple iOS oraz Google Android.

Maksymalna obsługiwana moc wejściowa to USB-C PD 20W, zaś dostępna moc wyjściowa to 5W/7,5W/10W/15W (dla jednego modułu; po sparowaniu dwóch, moc wyjściowa dzieli się na pół – do 7,5W per moduł).

Przeczytaj o recenzję powerbank’a od Xtorm

Zgrabna i przemyślana konstrukcja

Urządzenie jest płaskie i świetnie prezentuje się na biurku/stoliku – wyróżnia się m.in. charakterystycznymi dla urządzeń Xtorm trójkątnymi przetłoczeniami na miękkiej, przyjemnej w dotyku górnej powierzchni (na której spoczywają ładowane smartfony, słuchawki, zegarki itp.). Tym, co wyróżnia je na tle innych podobnych sprzętów, jest magnetyczny konektor z boku obudowy, który pozwala połączyć dwie ładowarki w jeden podwójny pad indukcyjny, na którym z powodzeniem możemy ładować więcej niż jedno urządzenie obsługujące standard Qi.

Co istotne, w takiej konfiguracji całość wciąż zasilana jest jednym kablem i jednym zasilaczem podłączanym do gniazdka sieciowego. Jeśli użytkownik uzna, że potrzebuje jednak dwóch niezależnych ładowarek (gdyż woli np. ładować dwa różne urządzenia w dwóch różnych pomieszczeniach), może błyskawicznie rozłączyć moduły i używać ich niezależnie.

Cena

Cenę pojedynczego modułu Xtorm Solo ustalono na 129 zł. Zestaw dwóch modułów (Xtorm Duo) kosztuje 249 zł.

Więcej o Xtor Solo/Duo można przeczytać na stronie producenta

Źródło: informacja prasowa

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Michał G.

    Otrzymałem już poradnik do monterey. Dzięki.