^

Zewnętrzna kamera Wi-Fi od TP-Link

Przemysław Marczyński

22 listopada 2021

W ofercie TP-Link pojawia się nowa kamera poszerzająca serię urządzeń Tapo. Nowe urządzenie pozwoli na monitorowanie przestrzeni wokół domu, a możliwość pracy po sieci Wi-Fi daje większą swobodę montażu kamery.

Praca na zewnątrz

Kamera Tapo C320WS wytrzyma najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Certyfikat IP66 pozwoli zmierzyć się z dużymi opadami deszczu. Urządzenie jest w stanie pracować w zakresie temperatur od -20 do 45 stopni Celsiusza. TP-Link zapewnia o wysokiej jakości obrazu w trybie nocnym. Dzięki przetwornikowi Starlight można prowadzić aktywny monitoring nawet w nocy. Urządzenie pozwala na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 2K QHD (2560×1440). Nagrania z kamery można zapisywać na karcie microSD o pojemności do 256 GB.

Bezpieczeństwo

Najnowszą kamerę zewnętrzną TP-link wyposażono w zaawansowany czujnik ruchu, który bezzwłocznie wysyła powiadomienie push na urządzenie mobilne właściciela za każdym razem, gdy pod jego nieobecność w domu wykryje niepożądany ruch lub aktywność. Powiadomienie automatycznie przesyłane jest m.in. po wykryciu wtargnięcia na posesję, przekroczeniu wyznaczonej przez użytkownika granicy oraz w przypadku sabotażu kamery. W tej sytuacji uruchomione zostają także głośna syrena i alarm świetlny, które skutecznie odstraszają nieproszonych gości. Tapo C320WS oferuje także dwukierunkową transmisję audio, czyli możliwość rozmowy przez urządzenie, np. z kurierem, którego można poprosić o zostawienie przesyłki przed drzwiami.

Kamera Tapo C320WS można sterować za pomocą darmowej aplikacji dla urządzeń z systemem iOS oraz Android. Kamerę można także zintegrować z systemami Asystent Google lub Amazon Alexa i sterować za pomocą głosu.

Przeczytaj moją recenzję kamery wewnętrznej Tapo.

Cena i dostępność

Tapo C320WS została wyceniona an kwotę 260 zł. TP-Link udziela 24 miesięcznej gwarancji.

Oficjalna strona Tapo C320WS

Źródło: informacja prasowa

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Alek

    ale integracji z home kit nie ma?