^
AirPods Pro 2 w etui zdjęcie Mac RUmors

Czy w końcu odnajdziemy AirPods Pro w etui?

Jaromir Kopp

26 października 2021

Najnowsze oprogramowanie firmowe AirPods Pro i Max oraz nowe wersje systemów pozwalają na lokalizację słuchawek w sieci Find my… Apple. Jednak nadal funkcja ogranicza się do lokalizacji zgubionych słuchawek AirPods Pro, pod warunkiem, że nie są one w etui. Funkcja z tymi ograniczeniami jest przydatna, ale ja najczęściej „gubię” słuchawki umieszczone w etui. Sytuacja może się poprawić wraz z nową wersją AirPods Pro 2.

AirPods Pro 2: słuchawki podobne, ale etui zmienione

MacRumors otrzymał niedawno rzekome zdjęcia drugiej generacji AirPods Pro. Przeczą one plotką, że Apple planuje AirPods bez pałąka. Same słuchawki wyglądają w zasadzie na identyczne z obecną wersją. Jednak etui, choć o podobnym kształcie ma kilka zmian. 

Po pierwsze pojawiła się metalowa przelotka na linkę do zawieszki. Teraz, jeżeli chcemy używać etui jako breloka do kluczy, musimy zaopatrzyć je w pokrowiec. To byłby fajny dodatek, jednak nie jest on najważniejszy, a dodatkowo zmniejszy zarobki producentów wspomnianych pokrowców.

Ciekawiej wyglądają otworki wyglądające, jakby były stworzone dla głośników. Pierwsze myśli związane z tą rzekomą nowością idą w stronę rozwiązania problemu z poszukiwaniem słuchawek w etui. Przez otworki może wydobywać się dźwięk, jeżeli włączymy funkcję jego odtwarzania w aplikacji Znajdź. Obecnie nie jest to możliwe, bo słuchawki w etui nie dość, że są zamknięte w sposób znacznie tłumiący ewentualne odgłosy, to dodatkowo po zamknięciu przestają się komunikować ze światem zewnętrznym. Dlatego nie możemy ich znaleźć nawet po ostatnich aktualizacjach. 

Pewne wątpliwości są związane umiejscowieniem otworów. Dźwięk z AirPods Pro nie wydobywa się „z pałąka”. Być może w etui pojawi się specjalny kanał dźwiękowy. Jednak bardziej prawdopodobne jest zastosowanie specjalnego buzera (głośniczka) wbudowanego w etui. To on swoim dźwiękiem sygnalizowałby umiejscowienie etui i mógłby to robić bez słuchawek w środku, bo etui ma swój moduł Bluetooth. Pozostaje pytanie, dlaczego Apple miałby zastosować dwa wyjścia? Lokalizacja w stereo? To budzi największe wątpliwości co do prawdziwości zdjęć.

Tak czy siak, ważne jest, aby Apple w końcu rozwiązał problem etui. Przecież zdarza nam się zapodziać nie tylko same słuchawki. Szkoda tylko, że przecieki mogą sugerować brak funkcji znajdowania w (z) etui dla obecnego modelu AirPods Pro

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Łukasz

    W etui powinien znaleźć się chip U1, to by rozwiązało problem