^

Nowe lampy Profoto działają z iOS i Androidem

Przemysław Marczyński

9 września 2021

Profoto to legendarna już marka sprzętu oświetleniowego. Charakteryzuje się doskonałą jakością światła oraz jakością wykonania. Nowe modele lamp wprowadzone przez firmę nie tylko będą działać z aparatami w profesjonalnych studiach. Modele Profoto B10X i B10X Plus będzie można wyzwalać przy fotografowaniu z iPhone’a i Androida.

Nowe modele lamp Profoto

Wprowadzone na rynek lampy Profoto wyróżniają się takimi funkcjami jak:

  • B10X – 5 razy mocniejsza niż przeciętna lampa reporterska, oferująca moc 250Ws i 10 przysłon regulacji mocy, z dokładnością co do 1/10 wartości przysłony.
  • B10X Plus – 10 razy mocniejsza niż przeciętna lampa reporterska, oferująca moc 500Ws i 10 przysłon regulacji mocy, z dokładnością co do 1/10 wartości przysłony.

Obie lampy charakteryzuje minimalistyczny, wygodny w obsłudze interfejs i niewielkie rozmiary pozwalające zabrać dodatkowe oświetlenie w każdy plener. Lampy są kompatybilne z systemem modyfikatorów światła Profoto.

Profesjonalne oświetlenie dla smartphone’a

Co istotne, Profoto B10X /B10X Plus wyposażone są w technologię Profoto AirX, która pozwala na skorzystanie z lamp również podczas fotografowania smartfonem – dzięki czemu użytkownik może fotografować, edytować i publikować zdjęcia (np. w social mediach) z poziomu jednego urządzenia.

Z iPhone’a będziemy mogli zarówno sterować parametrami lampy jak i wykonać aktualizację wewnętrznego oprogramowania (Profoto Contro). Za komunikację z lampą podczas robienia zdjęć telefonem odpowiada aplikacja Profoto Camera. Obie aplikacje są darmowe i wymagają połączenia z lampami Profoto.

Cena lamp Profoto B10X/B10X Plus

Jeśli budowaliście swoje studio fotograficzne, to wiecie, że marka Profoto nie należy do tanich rozwiązań. W tym przypadku jest podobnie. Model B10X kosztuje 8890,00 zł, zaś B10X Plus to wydatek prawie 9990,00 złotych. W ofercie Profoto można znaleźć również tańsze lampy działające z telefonami.

Więcej o lampach znajdziecie na polskiej stronie dystrybutoraprofotopolska.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy