^
profoto-iphone-mmm

Kompaktowe lampy studyjne do iPhone’a od Profoto

Przemysław Marczyński

20 września 2019
Jeśli narzekaliście do tej pory na niedoświetlone zdjęcia w swoim iPhonie lub czuliście, że brakuje w nich kreatywnego oświetlenia to mam dla Was wyjątkowe rozwiązanie. Firma Profoto wprowadziła na rynek lampy błyskowe dedykowane telefonom Apple. To świetna informacja dla wszystkich, którzy poważnie podchodzą do mobilnej fotografii i wykorzystują swojego iPhone’a do tworzenia wyjątkowych kadrów.

Profesjonalne oświetlenie 

Kto zajmuje się profesjonalną fotografią musi znać firmę Profoto. To jeden z producentów wysokiej klasy oświetlenia. Ich serie mobilnych lamp Ax oraz Bx są niekwestionowanymi liderami na rynku oświetlenia studyjnego. Informacja o tym, że Profoto wzięło pod swoje skrzydła przygotowanie lamp dla iPhone’a daje ogromne nadzieję, że produkt ten spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Jednego możemy być pewni, Profoto zna się na oświetleniu i wie jak przygotować sprzęt pozwalający otrzymać wyjątkowe zdjęcia.

Dwie wersje lamp

Lampy serii C1 pojawiają się w dwóch wersjach: Profoto C1 oraz Profoto C1 Plus. Chociaż wyglądają podobnie to jednak różnice w możliwościach są bardzo duże. Wersja C1 posiada 7 diod LED, zaś Plus ma ich 20. Moc oddawana światła przez model C1 wynosi 1600 lumenów do 4300 lumenów w wersji Plus. Droższy model ma również magnetyczne mocowanie modyfikatorów światła oraz możliwość wyzwalania błysku z pilota Profoto AirTTL współpracując tym samym z lampą serii A1 i A1X. 
Nowe lampy współpracują ze smartfonami firmy Apple – użytkownicy mogą korzystać z dostępnej dla systemu aplikacji Profoto Camera, by modyfikować ustawienia lampy i światła. Co istotne, użytkownik może zrobić zdjęcia zarówno naciskając migawkę w smartfonie, jak i przycisk na lampie – co bardzo ułatwia zarejestrowanie idealnego ujęcia. 

Ceny nowych produktów

Poniżej znajduje się lista akcesoriów razem z cenami:
Profoto C1 – 1290 zł
Profoto C1 Plus – 2149 zł 
Profoto Clic Gel Rose Pink – 199 zł
Profoto Clic Gel Peacock Blue – 199 zł
Profoto Clic Gel  Yellow – 199 zł
Profoto Clic Grid – 199 zł
Clic Creative Gel Kit – 569 zł
Clic Grid & Gel Kit – 569 zł
Clic Gel Rose Pink – 199 zł
Clic Gel Peacock Blue – 199 zł
Clic Gel Scarlett – 199 zł
Clic Gel  Jade – 199 zł
Clic Gel  Yellow – 199 zł
Clic Gel  Light Lavender – 199 zł
Clic Gel Blue – 199 zł
Clic Gel Full CTO – 199 zł
Clic Gel Half Plus Green – 199 zł
Clic Gel Half CTO – 199 zł
Clic Gel Quarter CTO – 199 zł
Clic Gel  Quarter CTB – 199 zł
Oficjalna strona Profoto C1profotopolska.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy