^
Linksys Velop AX4200 WiFi 6 mesh 3 pack

HomeKit trafia do systemu Linksys Velop AX4200 WiFi 6

Jaromir Kopp

16 lipca 2021

Routery zgodne z HomeKit można policzyć na placach rąk i to drwala. Być może niebawem sytuacja się zmieni, bo Apple udostępnił „wzorcową” implementację routera zgodnego z HomeKit na bazie OpenWRT (dla członków MFi). Jednak na razie trzeba się cieszyć z tego co się pojawia.

HomeKit Secure Router

Routery zgodne z HomeKit mogą samodzielnie rozpoznać akcesoria zgodne z tym systemem i zależnie od ustawień mogą całkowicie odseparować je od internetu i innych (poza kontrolerami HomeKit) urządzeń w sieci lokalnej. W innym trybie, jeżeli producent zgłosił u Apple adresy, z którymi akcesorium może się łączyć np. w celu aktualizacji oprogramowania i zostały one zatwierdzone, to router dopuści do kontaktu z nimi. Oczywiście użytkownik może ręcznie zmieniać tryby oraz całkowicie wyłączyć ochronę. 

Przypomnę, że jednym z wymogów dla akcesoriów HomeKit, jest ich normalna praca bez dostępu do internetu.

Linksys Velop AX4200 WiFi 6 trafia do HomeKit

Niewielką rodzinę routerów zgodnych z HomeKit powiększył właśnie Linksys Velop AX4200 WiFi 6. To zaawansowany system z funkcją Mesh.

Linksys Velop WiFi 6 Whole Home Mesh System dostarcza strumieniowe przesyłanie danych i gry na wyższym poziomie do ponad 120 urządzeń w sieci. Oferuje niezawodne połączenie dla wszystkich do strumieniowania, gier i czatów wideo bez zakłóceń. Technologia Intelligent Mesh™ oferuje pokrycie całego domu, które można łatwo rozszerzyć poprzez dodanie dodatkowych produktów Linksys Intelligent Mesh. Dzięki łatwej konfiguracji, zaawansowanym zabezpieczeniom i kontroli rodzicielskiej, MX12600 jest niezbędnym uaktualnieniem dla każdego domu.

Tak Belkin, do którego należy obecnie marka Linksys, zachwala te urządzenia. Teraz doszła im nowa funkcja: zgodność z HomeKit i ochrona ich akcesoriów. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Link

    Hehe, dziendobry , poproszę „ Linksys Velop WiFi 6 Whole Home Mesh System ” 🙂 ale to lepsze niz nazwy od sony 🙂