^
Apple Watch s3 LTE, czyli „komórkowy”, bo obsługuje również UMTS

Koniec problemów z aktualizacją, gdy miejsca w urządzeniu brak (beta 3)

Jaromir Kopp

15 lipca 2021

Wydaje się, że Apple chce zlikwidować problem szczególnie dotykający użytkowników Apple Watch s3 bez modemu, ale i pozostałych urządzeń z niewielką ilością (16 GB) pamięci masowej.  Rozwiązanie znajduje się w becie 3 watchOS 8, iOS 15 i iPadOS 15.

Można teraz zaktualizować urządzenie za pomocą Aktualizacji oprogramowania, jeśli dostępne jest mniej niż 500 MB pamięci masowej

Taka informacja pojawiła się w notkach do wydania bety 3 wszystkich wspomnianych wyżej systemów. Jest to ważne szczególnie dla użytkowników Apple Watch s3 bez modemu. Od systemu watchOS 7, aktualizacja wiąże się z drogą przez mękę związaną z rozłączeniem i ponownym połączeniem w parę zegarka. Również użytkownicy iPadów Air 2 z 16 GB (jak ja) będą mieli lżej.

Apple w informacjach do wydania obiecuje, że aktualizacja za pomocą funkcji systemowych będzie działać, rownież gdy w urządzeniu jest mniej niż 500 MB wolnego miejsca w pamięci Flash. Nie podano, jaka jest nowa dolna granica i na testy przyjdzie nam pewnie poczekać do kolejnej bety.

Tą jeszcze na moim iPadzie Air 2 z 16 GB Flash przyjdzie mi wykonać za pomocą kabla i MacBooka, przez wgranie systemu z komputera.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.