^
Apple Watch s3 LTE, czyli „komórkowy”, bo obsługuje również UMTS

Masz problem z uaktualnieniem Apple Watch s3? Apple ma nowe rady

Jaromir Kopp

28 maja 2021

Od prawie roku użytkownicy Apple Watch s3 GPS (bez modemu) skarżą się, że podczas próby aktualizacji, brakuje w nich miejsca do jej przeprowadzenia. Niektórym pomagają różne sztuczki wcześniej proponowane przez Apple, ale z każdą aktualizacją jest gorzej. Teraz Apple przeszło do bardziej radykalnych metod.

Aktualizacja watchOS nie mieści się w Apple Watch s3?

Artykuł w dziale wsparcia Apple dotyczący problemów z miejscem w zegarku został zaktualizowany jakiś czas temu. Teraz jednak dodatkowo również iOS 14.6 zaleca postępowanie zgodne z nowymi zasadami podczas aktualizacji.

Jeżeli chcesz zaktualizować Apple Watch s3, to najpierw musisz odłączyć go od iPhone (rozłączyć parę). Aktualizacja watchOS odbędzie się podczas ponownego jego łączenia w parę wraz z odtworzeniem systemu.

Metoda jest drastyczna i zajmuje więcej czasu, ale niestety wydaje się konieczna. 8 GB pamięci Flash to już za mało dla obecnych systemów zegarkowych Apple. Te problemy świadczą również o tym, że s3 nie ma szans na watchOS 8.

Cały dokument wsparcia Apple dotyczący problemów z aktualizacją Apple Watch (również innych modeli) znajdziecie tu: Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca do uaktualnienia Apple Watch.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Daro

  Mimo swej wiekowości ( pojawił się w 2017) dziwne by było gdyby wraz z nadejściem wOS 8 zegarek który jest po dziś w ofercie Apple stracił wsparcie nowego OSu wraz z ostatnim dniem w sklepie Apple.

  • Jaromir Kopp

   I obyś miał rację, bo w domu nadal mamy jednego s3 w użyciu

 2. Naughtydog

  Sam już tak robię od czasu WatchOS 7. Inaczej się nie da. Sam zegarek działa poprawnie i szkoda by było, żeby nie dostał WatchOS 8.