Odwrotne ładowanie, które wg wcześniejszych naszych informacji od początku było ukryte w iPhone’ach 12, zostało oficjalnie ujawnione przez cichcem wczoraj zaprezentowany MagSafe Battery Pack. Ciekawi mnie ile innych technologii drzemie schowanych w urządzeniach Apple z nadzieją, że kiedyś będą miały swój czas. Np. taki termometr i wilgotnościomierz w HomePodzie mini.
MagSafe Battery Pack power bank i ładowarka w jednym
Warto zaznaczyć, że wszystkie funkcje MagSafe Battery Pack będą dostępne po zainstalowaniu iOS 14.7. Przedwczoraj do deweloperów trafił pierwszy kandydat do wydania tej wersji.
MagSafe Battery Pack jako power bank może ładować iPhone’a z mocą 5 W, jednak jeżeli podepniemy do niego zasilacz o mocy 20 lub ponad 27 W (Apple sugeruje nawet używanie zasilaczy od MacBooków), to będzie ładował z mocą nawet 15 W i stanie się szybką ładowarką indukcyjną. To jednak jak się domyślacie po tytule, nie koniec możliwości.
Ładowanie w drugą stronę
Apple przewidziało, że są sytuacje, w których iPhone musi być podpięty do jakiegoś urządzenia kablem. Tak się dzieje np. podczas współpracy z przewodowym CarPlay, czy innymi akcesoriami, które jednocześnie mogą iPhone’a ładować i transmitują dane.
Aby utrzymać łączność kablową z akcesorium i jednocześnie ładować MagSafe Battery Pack, Apple wyjął jak magik królika z cylindra, „odwrotne ładowanie”. iPhone 12 może przekazywać energię w drugą stronę, aby zasilić baterię w MagSafe Battery Pack. Jedynym ograniczeniem w takiej sytuacji, jest to, że zanim MagSafe Battery Pack zacznie się ładować, iPhone musi osiągnąć 80% ładunku w swojej baterii.
MagSafe Battery Pack dba o baterię, czyli inne ciekawostki
Apple w systemach stosuje wiele funkcji, których zadaniem jest dbanie o kondycję baterii. Jedną z nich jest ograniczenie ładowania do 80%, gdy zostawiamy (jak ja to zawsze robię) iPhone podłączonego do zasilania na noc. Do pełna baterię system naładuje, na czas naszej pobudki.
Podobnie jest w przypadku MagSafe Battery Pack. Apple zakłada, że jak już wydamy na niego te 499 zł, to będziemy mieć go na plecach iPhone’a większość czasu. Dlatego MagSafe Battery Pack ładuje baterię iPhone’a w trybie „power banku” do 90%. Jeżeli chcemy naładować go do pełna, to musimy w Centrum sterowania przytrzymać ikonę trybu oszczędzania baterii i wybrać opcję „naładuj do pełna”. Jak się tym dokładnie posługiwać opisuje dokument pomocy technicznej: Jak korzystać z zestawu baterii MagSafe.
Skoro „wilgotnościomierz” to dlaczego nie „temperaturościomierz”? Skoro więc termometr, to??? ♂️
Power book co to jest?
Jedne z najlepszych laptopów Apple. Sprawdź w wiki. Zwłaszcza chwaliłem sobie modele G3 od Wall Streat w górę.
Powerbank może byłby fajny, gdyby był troche pojemniejszy i miał wbudowana ładowarkę dla Apple Watch. Jednak na pewno nowy powerbank jest wygodniejszy od obudowy Smart Battery Case. Są jednak niemal 2x tańsze powerbanki magnetyczne renomowanych firm, choć oczywiście ten od Apple wygrywa pod względem designu oraz integracji z iOS
I funkcją „odwrotnego ładowania”
No i Lightning. Zawsze lepiej mieć jeden kabel, a Power Banki innych firm przeważnie mają USB C.
Nie wydaje mi się ze smart case jest wygodniejszy, zwłaszcza że iPhone w coverze może nie trzymać się jak należy ładowarki , a raczej mało ludzi uzywa iPhone bez covera.Powinny być obie opcje. Czekałem na smart case od Apple ale dupa pewnie nie będzie . Dzieki ale nie skorzystam .
Witam. Zamówiłem Mag Safe Battery, termin dostawy 22-26.07.2021 Osobicie wolałbym Smart Battery Case ale skoro Apple wypuszcza coś takiego to nie pozostaje mi nic innego jak kupić to co jest/będzie. Zobaczymy jak bedzie się sprawował w realnym użyciu, postaram się napisać opinie po tygodniu – dwóch tygodniach użytkowania. Zdecydowałem się zakupić ponieważ uważam, że bedzie kontaktybilny z iPhone model 2021, tzn 13, 12S czy jak tam bedzie się nazywał.