^
iPhone 12 Pro w rzekomym etui od iPhone'a 13 Pro

Etui pokazują, jak bardzo zwiększy się wysepka aparatów iPhone’ów 13

Jaromir Kopp

6 lipca 2021

O tym, że aparaty w nadchodzących iPhone’ach będą dość mocno zmodyfikowane, już wiemy. Świadczą za tym przecieki, zdjęcia atrap, a teraz dochodzi nowy ślad. Są nim rzekome zdjęcia etui dla iPhone’ów 13 Pro.

Największa różnica w mniejszym Pro

Okazało się, że w serwisie Weibo pojawiły się również zdjęcia etui przeznaczonego dla iPhone’ów 13 Pro Max. Ciekawie wypada ich porównanie z wcześniejszymi zdjęciami etui dla mniejszej wersji Pro. 

iPhone 12 Pro w rzekomym etui od iPhone'a 13 Pro

iPhone 12 Pro w rzekomym etui od iPhone’a 13 Pro

W obu przypadkach w etui zostały umieszczone obecne modele 12 Pro i 12 Pro Max. Porównując widać, że największy przyrost wielkości wysepki aparatów jest w przypadku mniejszego modelu.

iPhone 12 Pro Max w rzekomym etui od iPhone'a 13 Pro Max

iPhone 12 Pro Max w rzekomym etui od iPhone’a 13 Pro Max

Atrapy wcześniej widziane w sieci ujawniły, że nadchodzące iPhone’y będą charakteryzować się grubszą ogólną konstrukcją i większą wysepką dla aparatów zwłaszcza w przypadku iPhone 13 Pro. Jej wielkość będzie bardziej zbliżona do tej w modelu Pro. Potwierdzają to powyższe zdjęcia etui. 

Większe moduły kamer najprawdopodobniej były konieczne ze względu na wprowadzenie stabilizacji obrazu za pomocą ruchów matrycy we wszystkich modelach 13 oraz ulepszone aparaty ultraszerokokątne.

Jednak należy sobie zdawać sprawę z tego, że mniejsi producenci etui, często swoje projekty opierają na plotkach, bo nie mają dostępu do informacji od Apple. Przypomnijcie sobie przypadek z podróbkami AirPods 3, których nie ma na rynku i nie wiadomo kiedy lub czy się pojawią. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Wyspa

    Dlaczego rzekomo w 12s Pro ma być taka różnica, a w Pro Max nie. W 12 Pro Max wyspa jest tak znacząco większa od zwykłej Pro?