^
Kolorowy MacBook Air z boku

Nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ już we wrześniu

Jaromir Kopp

1 lipca 2021

Wydaje się, że Apple pokonał spore problemy i opóźnienia w produkcji ekranów z podświetlaniem mini-LED. Dzięki temu wrześniowa premiera długo wyczekiwanych MacBooków Pro wydaje się już niezagrożona.

Apple inwestuje w rozbudowę linii produkcyjnych

Wybrani dostawcy podświetlania mini-LED wg raportu DigiTimes cytowanego przez m.in. Mac Rumors, dostali spore wsparcie, aby rozbudować linie montażu STM konieczne do zwiększenia produkcji komponentów do wyświetlaczy mini-LED. Od ich podaży zależy produkcja nowych modeli MacBooków, ale również iPadów Pro z takimi ekranami.

Dwóch dostawców: Zhen Ding i Tripod, którzy podobno zakończyli już walidację i kontrolę wydajności, rozpoczyna etap zwiększenia produkcji, aby spełnić wymagania Apple, co do harmonogramu dostaw. Ponieważ proces wydaje się niezakłócony, to termin wrześniowy premiery nowych MacBooków jest raczej pewny.

Wg wcześniejszych doniesień m.in. Bloomberga, Apple planuje oba rozmiary MacBooków Pro zaoferować w dwóch konfiguracjach procesorów o nazwie kodowej „Jade C-Chop” i „Jade C-Die”. Nowe modele procesorów Apple będą wyposażone w dwa ekonomiczne i 8 wydajnych rdzeni. Różnić się będą ilością rdzeni graficznych (16 lub 32).

Te procesory mają być jeszcze wykonywane w technologii N5 (+) TSMC. Choć jeszcze w tym roku, Apple może zaprezentować procesory w technologii 4 nm.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Dariusz

  Witam. A wiadomo coś na temat ilości pamięci RAM w nowych procesorach ? Jak teraz – max 16 GB, czy więcej ?

  • Jaromir Kopp

   Mówi się, że do 64 GB

   • dariusz

    Byłoby super, bo kiedyś wydawało się, że 16 GB to aż za dużo, a od jakiegoś czasu jakoś zaczyana brakować miejsca i troszkę przymula jak za dużo na raz się pootwiera … 😉