^
Apple Watch s7 wg AppleTrack

Apple Watch s7 z większą baterią

Jaromir Kopp

29 czerwca 2021

Jak już wcześniej pisałem, firmie Apple udało się jeszcze bardziej zminiaturyzować „pakiet centralny”, czyli zintegrowany element zawierający procesor i większość elektronicznych komponentów zegarka. Teraz mamy więcej szczegółów.

SiP S7 Konstrukcja dwuwarstwowa

Wg informacji podawanych przez UDN, a cytowanych m.in. przez 9 to 8 Mac w nowym SiP dla Apple Watch s7 zastosowano znaną już z iPhone’ów konstrukcję dwuwarstwową „Sun i Moon”. Pozwoliło to na istotne zmniejszenie rozmiarów najważniejszego modułu zegarka. 

Zwolni to miejsce na baterię większej pojemności lub dla innych czujników nie zmieniając rozmiarów zegarka. Ma on też otrzymać nową bardziej „płaską” formę z mniejszą ilością zaokrągleń oraz węższe ramki i większy rozmiar ekranu. Część z dodatkowej energii pojemniejszej baterii pochłonie zapewne większy ekran.

Plotka głosi również, że następna generacja zegarka dostanie zaktualizowaną technologię Ultra Wide Band (UWB), co pozwoli mu na interakcję z większą liczbą urządzeń w tym inteligentnych urządzeń domowych. 

Teraz w serii 6 układ U1 ma pewnie ograniczenia, np. nie potrafi precyzyjnie określać kierunku, a jedynie odległość. Jest to zapewne związane z układem anten, które do namierzania kierunku za pomocą UWB muszą być odpowiednio rozmieszczone, aby porównywać silę i czas dojścia fal radiowych.

Jednak, co do nowych sensorów, jak już pisałem, należy być ostrożnym. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że AW s7 otrzyma pomiar temperatury, choć może to się stać dopiero za rok. Podobnie dłużej poczekamy na bezinwazyjny pomiar cukru we krwi.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy