^
Atrapy iPhone'ów 13

Nowe zdjęcia atrap iPhone’ów 13 pojawiły się w serwisie Weibo

Jaromir Kopp

29 czerwca 2021

Pierwotnie udostępnione w serwisie Weibo, a następnie na Twitterze zdjęcia atrap iPhone’ów 13 mają wszystkie cechy, o których się wcześniej mówiło. 

Większe obiektywy, mniejszy nosek

Na zdjęciach atrap modelu Pro i zwykłego widać, że zgodnie z wcześniejszymi przeciekami i zdjęciami części, iPhone’y 13 będą miały mniejsze wcięcie na Face ID, a to dzięki przeniesieniu szczeliny głośnika na samą krawędź obudowy. Zmieści się więcej ikonek systemowych.

Wysepki aparatów zostały mocno zmienione zarówno w wersji Pro, jak i zwykłej. W tej ostatniej nawet bardziej, bo zmieniły położenie. Obiektywy są większe i mocniej zaznaczone. Jak wiecie, wszystkie modele mają dostać przynajmniej w aparacie szerokokątnym stabilizację obrazu za pomocą ruchów matrycy, a nie soczewki. To ulepszenie ma ponoć trafić również do aparatów tele w modelach pro. Dodatkowo aparaty ultraszerokokątne zostaną zaopatrzone w autofokus, zamiast ogniskową „focus free”.

Atrapy nie są wykonane zbyt precyzyjnie i nie należy raczej spodziewać się srebrnych obwódek dookoła obiektywów. Wycięcie na głośnik, również pozostawia, co do jakości wiele do życzenia, ale to są tylko pomoce dla producentów akcesoriów.

https://twitter.com/duanrui1205/status/1409813669899235330?s=20

W tym roku nie musimy się obawiać opóźnień w premierze i dostępności iPhone’ów. Wrześniowa konferencja raczej jest niezagrożona, a niedługo po niej powinny trafić do sprzedaży wszystkie modele trzynastek, jeżeli tak zostaną nazwane, bo jak pamiętacie „konsumenci” w ankiecie przeprowadzonej w USA, wykazują obawy przed trzynastką.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy