^
Apple Watch s7 wg AppleTrack

Apple Watch, co nas czeka w bliższej i dalszej przyszłości

Jaromir Kopp

16 czerwca 2021

Do premiery Apple Watch 7 zostało jeszcze kilka miesięcy, a już dochodzą do nas wieści o kolejnych modelach na rok 2022 i są one całkiem interesujące.

Większa wydajność i lepszy ekran w tym roku

Takie zmiany w Apple Watch zapowiada na ten rok Bloomberg. Większe pojawią się dopiero w przyszłym roku. 

Wg osób „znających temat”, na które powołuje się Bloomberg, Apple zrezygnuje z dodania sensora temperatury do tegorocznych zegarków. Pojawi się on w nich rok później. Za to w tym roku otrzymamy Apple Watch z szybszym procesorem, lepszym ekranem i ulepszeniami w układach łączności. Ta ostatnia informacja jest dość intrygująca. 

Z innych źródeł wiemy, że tegoroczny Apple Watch będzie miał zmieniony kształt. Brzegi będą bardziej kanciaste, coś jak w iPhone 12, przez co może wydawać się ciut grubszy lub nawet będzie grubszy, bo zniknąć ma lub będzie zmniejszona wypukłość ekranu. 

Nowe modele i więcej sensorów w 2022

Na przyszły rok Apple planuje dodanie pomiaru temperatury. Dodatkowo ma pojawić się następca modelu SE oraz specjalna wersja dla uprawiających sporty ekstremalne o wzmocnionej i przeprojektowanej konstrukcji.

Sensor poziomu glukozy we krwi pojawi się jednak znacznie później. Apple chce, aby dokładność pomiaru była znacznie większa, niż obecnie uzyskiwana za pomocą technik bezinwazyjnych i dodatkowo może się starać o medyczne pozwolenia. To niestety też znacznie przedłuży proces wdrażania tego rozwiązania. A szkoda, bo osób mających problemy z cukrzycą jest coraz więcej, zwłaszcza tych jeszcze niezdiagnozowanych.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Paweł Nyczaj

  Przyznam, że rozczarowuje mnie brak czujnika temperatury w AW Series 7. Z tego powodu raczej pozostanę przy swoim Series 5, który zmienię dopiero na S8. Swoją drogą ciekawe, czy za 3 lata Watch X lub Series 10 (ale raczej spodziewam się Watcha X, skoro kilka lat temu zaprezentowano iPhone X, a nie iPhone 10) doczeka się bezinwazyjnego pomiaru glukozy. Myślę, że Apple jest zmotywowane, żeby właśnie Watch X był przełomowy pod względem ilości czujników. Apple od teraz ma na to 3 lata biorąc pod uwagę nowy model co roku

  • Jaromir Kopp

   Jeżeli info się potwierdzi, to też wytrzymam z s5. Pomysł, że uczczeniem 10 lat bardzo interesujący!

   • Paweł Nyczaj

    Skoro powstał iPhone X z przełomowymi rozwiązaniami w postaci ekranu OLED i Face ID, to analogicznie spodziewam się większego przełomu właśnie w Watchu X. Nie potrzeba wiedzy insiderskiej by przewidzieć, że właśnie jubileuszowy model wprowadzi większy przełom w kwestii czujników. Liczę na pomiar cukru we krwi i ciśnienia tętniczego

    • pawlak

     No niesamowicie przełomowe rozwiązania. To tak jakby w niedalekiej przyszłości jakaś polska firma stworzyła samochód z przełomowym napędem – elektrycznym!

 2. Patryk

  Dobrze wiedzieć. Dzięki temu nie czekam na wrześniową premierę.

  Glukoza, temperatura czy inne istotne czytniki byłyby ciekawym krokie naprzód

 3. Mario

  To było do przewidzenia. Jeśli zmienią wygląd to dodadzą mało nowości w postaci czujników itd… Coś muszą zostawić na przyszły rok…