^
Apple Watch s7 wg AppleTrack

Kanciasty Apple Watch 7 i dodatkowo zielony?

Jaromir Kopp

19 maja 2021

Najnowsze przecieki o Apple Watch nie dotyczę tego, co mnie najbardziej interesuje, czyli sensorów, a tego, co Was (wnosząc z dyskusji na grupach zegarkowych) najbardziej interesuje, czyli kształtu. Szykują się zmiany.

Trzy po trzy w wydaniu Apple Watch

Jak łatwo zauważyć, do tej pory Apple zmieniał formę Apple Watch co trzy wydania. s0, s1/2, s3 były identyczne co do kształtu. s4, s5, s6 również. Różnice można było znaleźć w otworkach i w budowie sensora normalnie niewidocznego. To, co widzimy, czyli boki i ekran we wspomnianych dwóch seriach, po trzy rzuty są optycznie takie samie.

Trzecia wersja formy Apple Watch

Jak informuje Apple Insider powołując się na Jona Prossera i Apple Track, nowe wydanie będzie nawiązywać do obecnie wracającego kanciastego brzegu. Mamy go w iPadach Pro, w iPhone’ach 12, więc być może trafi i to Apple Watch.

Dzięki temu Apple i my pozbędziemy się problemów z zaokrąglonym ekranem. Nie dość, że był on pewnie bardziej skomplikowany w produkcji i montażu, to jeszcze ułatwiał zarysowanie z powodu swojej wypukłości. Płaski ekran łatwiej będzie chronić.

Kanciaste brzegi, spowodują jednak, że optycznie Apple Watch s7 będzie grubszy. To znów moim zdaniem wróży, że  nomadzi, którzy nie wracają na noc do domów, znów będą zawiedzeni baterią. Apple pewnie będzie chciał zminimalizować optyczne pogrubienie zegarka i go ciut spłaszczy.

Zagadką pozostaje, czy obecne paski do Apple Watch będą pasować do nowej formy. Do tej pory nie musieliśmy pozbywać się kolekcji, teraz jej dalsze użytkowanie stopi pod niewielkim znakiem zapytania. Moim zdaniem, Apple wypuści nowe lepiej dostosowane wzory, ale obecne też będą pasować.

Czy taka forma jak na renderingu zaczerpniętym ze strony Apple Track Wam pasuje?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Kodak

  Sensory albo nic 😉

 2. Poziom

  Płaski ekran to i wreszcie dobrze spasowane dodatkowe szkło ochronne. Plotki mówią, że ma być pomiar ciśnienia i poziom cukru a jeśli do tego dodadzą opcje 64GB biorę !

 3. Andrzej

  Alkomat to by był spiritus movens sprzedaży na Europę wschodnią i Finlandię 🙂 Brałbym od razu!

 4. Piotr

  Piękny. Mam nadzieję że będzie właśnie taki.

 5. Paweł Nyczaj

  Bardzo mi się podoba. Podobny jest Xiaomi MI Watch i Redmi MI Watch Lite. Oba z eSIM. Oczywiście kanciasty Apple Watch pasuje do nowych sprzętów Apple i ekran jest prostrzy w produkcji ze względu na płaskie szkło. Ciekawe, czy czujniki będą płasko w obudowie, czy będą lekko wystawać, jak w obecnych modelach AW