Jak już wcześniej pisałem, firmie Apple udało się jeszcze bardziej zminiaturyzować „pakiet centralny”, czyli zintegrowany element zawierający procesor i większość elektronicznych komponentów zegarka. Teraz mamy więcej szczegółów.
SiP S7 Konstrukcja dwuwarstwowa
Wg informacji podawanych przez UDN, a cytowanych m.in. przez 9 to 8 Mac w nowym SiP dla Apple Watch s7 zastosowano znaną już z iPhone’ów konstrukcję dwuwarstwową „Sun i Moon”. Pozwoliło to na istotne zmniejszenie rozmiarów najważniejszego modułu zegarka.
Zwolni to miejsce na baterię większej pojemności lub dla innych czujników nie zmieniając rozmiarów zegarka. Ma on też otrzymać nową bardziej „płaską” formę z mniejszą ilością zaokrągleń oraz węższe ramki i większy rozmiar ekranu. Część z dodatkowej energii pojemniejszej baterii pochłonie zapewne większy ekran.
Plotka głosi również, że następna generacja zegarka dostanie zaktualizowaną technologię Ultra Wide Band (UWB), co pozwoli mu na interakcję z większą liczbą urządzeń w tym inteligentnych urządzeń domowych.
Teraz w serii 6 układ U1 ma pewnie ograniczenia, np. nie potrafi precyzyjnie określać kierunku, a jedynie odległość. Jest to zapewne związane z układem anten, które do namierzania kierunku za pomocą UWB muszą być odpowiednio rozmieszczone, aby porównywać silę i czas dojścia fal radiowych.
Jednak, co do nowych sensorów, jak już pisałem, należy być ostrożnym. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że AW s7 otrzyma pomiar temperatury, choć może to się stać dopiero za rok. Podobnie dłużej poczekamy na bezinwazyjny pomiar cukru we krwi.
0 komentarzy