^
Apple Watch s3 prototyp

Apple testował „smart paski” już z Apple Watch s3

Jaromir Kopp

25 czerwca 2021

Kilka razy wyciekały już do sieci poszlaki wskazujące na to, że Apple prędzej, czy później wprowadzi „smart paski”. Są na to również dowody w postaci patentów. Tym razem w sieci pojawiły się zdjęcia prototypu Apple Watch s3 z dodatkowymi złączami we wnęce na pasek. 

Złącze serwisowe plus dwa konektory

Złącze serwisowe jest w każdym Apple Watch. Dzięki niemu serwis może np. wgrać system do „sceglonego” zegarka, choć i tak nie zawsze. Jednak zwykły użytkownik nie będzie miał z tego portu żadnego pożytku. 

W zdjęciu prototypu Apple Watch s3, które pojawiło się w serwisie Twitter, poza odkrytym złączem serwisowym widzimy dwa dodatkowe konektory. 

https://twitter.com/1nsane_dev/status/1408010357298319360?s=20

Z opublikowanych już patentów wiemy, że Apple rozważa stworzenie świecących kolorowych pasków, które mogłyby być zasilane z baterii Apple Watch lub własnej. Myśli też o antenie umieszczonej w pasku oraz różnych sposobach komunikacji z osprzętem poza zegarkiem.

Jak wiecie, na razie Apple nie zrobił pożytku z żadnych pomysłów, ale wydaje się to nieuniknione. Choć nie ma żadnych poszlak wskazujących na to, że Apple zaproponuje smart opaski w tym roku, to można mieć taką nadzieję, bo źródła ujawniły, że nowy zintegrowany układ S7, który ma trafić do tegorocznych Apple Watch s7 będzie zajmował mniej miejsca. Może ono zostać wykorzystane, aby nie pogrubić zegarka przy zmianie jego formy na mniej zaokrągloną lub aby wyposażyć go w większą baterię. Część z jej energii mogłaby trafić do inteligentnych pasków. 

Na więcej sensorów Apple Watch w tym roku raczej nie możemy liczyć, to może producenci dostaną możliwość tworzenia własnych rozszerzeń sprzętowych, a my używania ich z Apple Watch?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy