^
Mac Pro dokumentacja

W becie Xcode znaleziono ślady nowego intelowego Maca Pro

Jaromir Kopp

9 czerwca 2021

Maki Pro trafiają do dość specyficznego grona użytkowników, którzy mogą się architektury Intela trzymać dłużej. Dla nich Apple przygotowuje jeszcze nowe wersje najmocniejszych (na razie) komputerów Apple. Ostatnio krążyły plotki o Mac Pro z i9, teraz pojawiają się przecieki o czymś mocniejszym.

Beta Xcode zapowiada nową wersję Mac Pro

Przed konferencją wiele mówiło się, o możliwej premierze nowych MacBooków Pro. Ta jednak nie nastąpiła. Teraz mówi się o tym, że MacBooki Pro z nowymi procesorami Apple i ekranami podświetlanymi za pomocą mini-LED się spóźniają z powodu problemów w dostawach wspomnianych wyświetlaczy. Ich premiera nastąpi prawdopodobnie dopiero jesienią.

Wcześniej wspominałem o rzekomych śladach Maców Pro z procesorami i9, czyli jakby lekko zdegradowanych. Jednak tym razem mamy poszlaki Maców Pro z nowymi procesorami, ale klasy „Xeon”.

https://twitter.com/realmrpippy/status/1402316211619123202

Jak widać w Xcode 13, pojawiły się ślady do najnowszych  skalowalnych procesorów Intel Xeon. Wg informacji pochodzących ze strony Intela mogą one mieć do 28 rdzeni, a moc projektowa to od 105 W do 205 W. Sporo prawda?

Ciekawe ile energii będą zużywać procesory Apple o podobnej  lub wyższej mocy obliczeniowej, których spodziewamy się na początku przyszłego roku. 

Tak czy siak, zgodnie z obietnicą Apple proces przejścia na własne procesory ma trwać dwa lata. Na razie jesteśmy mniej więcej w 1/3 tego okresu, a Apple pokazał 4 modele komputerów, ale wszystkie z M1. Mam nadzieję, że niebawem, czyli jesienią proces znacznie przyśpieszy, a kolejne procesory Apple potwierdzą mierność rozwiązań Intela i spółki.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy