^
Mac Pro Expansion slots

Nowy Mac Pro z procesorami Intel i9 już niebawem

Jaromir Kopp

18 maja 2021

„Mamy dla Was jeszcze wiele niesamowitych komputerów z procesorami Intela”. Takie zapewnienia padły podczas zeszłorocznej zapowiedzi przejścia z Intela na procesory Apple. Przypomnę, że wg ówczesnych deklaracji, proces ma trwać dwa lata. Wygląda na to, że niebawem zobaczymy pierwszego przedstawiciela tych „niesamowitych” komputerów.

Ślady i9 dla Mac Pro odnalezione w kodzie macOS 11.4rc

Jak informuje Mac Rumors,  Steve Moser w ostatniej deweloperskiej wersji testowej macOS 11.4rc, odnalazł referencje do Mac Pro z 10. rdzeniowym procesorem Intel i9. 

Nie wiadomo, czy coś poza procesorem ulegnie zmianie. Z innych wcześniejszych informacji podawanych m.in. przez serwis Bloomberg wynika, że Apple planuje przeprojektować obudowę Mac Pro. Ma to być trochę mniejsze wersja, ale nadal ze sporymi możliwościami rozbudowy. Być może ten zabieg będzie przygotowaniem pod wprowadzenie do Mac Pro procesorów Apple, co też powinno stać się niebawem. 

W nowej obudowie, czy nie, wersja i9 może być tańsza od obecnie oferowanych z Xeonami. Jednak i9 nie obsługuje pamięci z korekcją błędów ECC, co w niektórych zastosowaniach np. długotrwałej pracy, może być barierą. Przynajmniej w oczach niektórych użytkowników. 

Być może nowe Mac Pro zostaną zaprezentowane podczas WWDC już za 3 tygodnie. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy