^
iPad mini 6 renderingi

Apple szykuje iPad Pro ze szklanym tyłem oraz iPad mini bez przycisku Home

Jaromir Kopp

4 czerwca 2021

Następna generacja iPadów Pro może mieć większość obudowy ze szkła. Apple rozważa wprowadzenie szklanego całego tyłu i systemu ładowania MagSafe. To za rok, a już w tym jest szansa na jednak bardziej przeprojektowanego iPada mini.

iPad Pro ze szkła i ładowany indukcyjnie

Kolejne wcielenie iPada Pro może być pierwszy, tabletem Apple, w którym zaadaptuje bezprzewodowe ładowanie. Ma to zostać osiągnięte dzięki zastosowaniu szkła wielowarstwowego. Jednak poczekamy na to do przyszłego roku. Przeprojektowany iPad mini ma jednak zadebiutować jeszcze w tym roku.

Powołując się na źródła zaznajomione z planami Apple, Bloomberg cytowany przez Apple Insider poinformował w czwartek, że firma pracuje nad integracją bezprzewodowego ładowania w swoich tabletach, których sprzedaż ostatnio, po latach spadków, gwałtownie wzrosła.

Aby ułatwić ładowanie bezprzewodowe, Apple podobno rozważa projekt szklanego tyłu dla iPadów Pro w roku 2022. Tym samym iPad Pro upodobni się do najnowszych modeli iPhone’a. Trwają również prace nad magnetycznym systemem ładowania bezprzewodowego podobnym do MagSafe. Precyzyjne pozycjonowanie cewek ma zapewnić wysoką sprawność i odpowiednią szybkość ładowania. Warto pamiętać, że akumulatory w iPadach pro są znacznie pojemniejsze niż w iPhone’ach, więc prąd potrzeby do ich naładowania w przyzwoitym czasie, jest też znacznie większy.

Dodatkowo Bloomberg przewiduje, że iPady Pro będą mogły ładować Apple Watch ze swoich baterii. Oby wiązało się to w końcu z możliwością parowania Apple Watch z iPadami. 

iPad mini jednak z większymi zmianami

Jeśli chodzi o iPada mini, raport twierdzi, że Apple testuje projekt, w którym zastosowano wąskie ramki (skąd my to znamy) i usunięto przycisk główny. Firma może przedstawić nowego iPada mini wraz z cieńszym iPadem „edu” już w tym roku.

Do tej pory mieliśmy wiele, czasem sprzecznych informacji na temat iPada mini. Teraz mam nadzieję, że już nie będzie takiej huśtawki pomysłów i jesienią zobaczymy iPada mini o podobnej wielkości obudowie, ale ze znacznie większym ekranem.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. smuteczek

  Indukcyjne ładowanie i ekologia 🙁
  Szklany tył – iPad cięższy i bardziej podatny zniszczenie 🙁

  A czy będą ładowarki w pudełku? Czy może już mnie coś ominęło i już nie ma?

 2. Komor

  Dokładnie to samo miałem napisać – będzie tylko cięższy i bardziej podatny na zniszczenie. Po co ładowanie bezprzewodowe w takim urządzeniu, które ma inny charakter i profil pracy niż telefon?

 3. max

  Po to aby barany płacili grubą kasę apple jak piepsznie o beton ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))