^
iPad mini 6 renderingi

iPad mini 2021 z rewolucyjnymi zmianami w konstrukcji!

Jaromir Kopp

21 stycznia 2021

iPad mini wciąż ma grono wielbicieli, m.in. są to operatorzy dronów. Jednak, jeżeli doczeka się takich zmian, jakie są zapowiadane przez włoski serwis Cover Pigtou, to zyska uznanie w znacznie szerszych kręgach. To może być prawdziwa rewolucja nie tylko pod względem ekranu.

Rozmiary mini, ekran maksi

Od kilku miesięcy dochodzą do nas informacje, że iPad mini zyska większy ekran przy niezmienionych lub tylko lekko zmodyfikowanych rozmiarach. Jednak renderingi, które powstały na podstawie rzekomo autentycznych projektów CAD i innych przecieków wyglądają rewolucyjnie.

Tym razem firma wydaje się zmniejszać rozmiar ramek, co sprawia, że są one znacznie cieńsze niż te na iPadzie Mini 5. Ogólna konstrukcja pozostaje taka sama, co sugeruje, że firma zwiększy rozmiar ekranu […]. Tablet ma teraz 203,2 mm wysokości, 134,8 mm szerokości i 6,25 mm grubości. Ekran ma wymiary około 195 mm x 126,6 mm, co odpowiada 9,15 cala na podstawie naszych obliczeń.

iPad mini 6 porównanie z iPhone 12
iPad mini 6 w porównaniu z iPhone 12 Pro Max

Rendering: Cover Pigtou 

Chociaż ogólny zewnętrzny projekt iPada mini 6 się być taki sam jak poprzednika, to jednak zachodzą w nim poważne zmiany. 

iPad ma zostać wyposażony w kamerę przednią pod ekranem, korzystającą z perforacji w nim. To całkowita nowość u Apple. Dodatkowo czujnik Touch ID też znajdzie się pod ekranem. To też będzie premiera w sprzęcie Apple. Widać tu pewne analogie, jeżeli chodzi o iPada Pro 2020. W nim też Apple zdecydował się przetestować rozwiązania, które później trafiły do iPhone’ów np. LiDAR.

Tym razem, Apple nie zdecydował się zastosować kanciastych krawędzi jak w przypadku iPhone’a 12 i iPada Pro. Jednak ekran prawie bez ramek i ukrycie kamery oraz Touch ID pod nim, to prawdziwa rewolucja. Wygląda na to, że Face ID zostanie zarezerwowany nadal wyłącznie dla iPhone’ów i iPadów Pro.

Włosi nie podają informacji o wnętrznościach iPada mini. Jednak zawsze miał on możliwie najnowocześniejszy w chwili debiutu procesor. Najpewniej trafi tam A14 taki jak w iPadzie Air i iPhone 12.

Renderingi pochodzą z serwisu CoverPigtou  

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. chiefer

  A ja głupi iPada Air 2020 kupiłem.
  iPad mini świetnie się nadawał do czytania, w takim celu go kupiłem. Do Netflix czy Prime okazał się jednak za mały. W takiej wersji znów bym rozważał zakupienie mini.

  • Jaromir Kopp

   Jeszcze kwestia ceny. Nie musi być tańszy od Air, a kto wie czy nie droższy. No i nadal to są tylko przecieki.

 2. Dao

  Wraz z ip12 mini ciekawie uzupełniający się duet.
  Jednak Kamera pod ekranem? Znaczy się będzie dziurka? Jest wciąż sporo miejsca w ramkach. Co do skanera Touch Id to będzie pod ekranem a nie jak na animacji jako dziursko, mam taką nadzieje.
  A jeśli w przyszłym iPados będzie możliwość utworzenia wielu kont byłby to drugi iPad w domu ten lub nowy air.
  W ogóle marzy mi się obsługa wielu kont oraz błyskawiczne rozpoznawanie poprzez Face Id czy Toutch Id użytkowników logowanie się automatyczne na ich profile