^
AirTag etui 1

Ubieramy AirTaga „po taniości”

Jaromir Kopp

19 maja 2021

Gdy już doczekaliśmy się na AirTaga, to dzięki szczodrości Apple, możemy dać zarobić innym producentom zawieszek do lokalizatorów. Niestety bez dodatkowych zakupów trudno jest używać AirTaga np. z pękiem kluczy. 

AirTag: Zarób i daj zarobić innym

Jak się domyślacie, wszelkie etui, zawieszki i pokrowce dla AirTagów, nie wymagają MFi, czy innych zgód od Apple, pod warunkiem, że producent lub sprzedawca nie zagalopuje się za bardzo ze znakami towarowymi. Dlatego jeszcze przed oficjalną premierą AirTagów, na bliższych i dalszych platformach sprzedaży zaroiło się od ofert. Sam łudzony nadzieją, że w miarę szybko otrzymam swoje AirTagi zamówione podczas rozpoczęcia sprzedaży, postanowiłem zaopatrzyć się w coś do nich „po taniości”. Jak wiecie, okazało się, że AirTagi pojawiły się u mnie dopiero dziś, a jedno etui czekało już od tygodnia.

AirTag etui 1 szczegóły

Cena z przesyłką niecałe 30 zł.

Wykonanie przyzwoite. Tu i ówdzie drobne ślady strzępków powstających przy cięciu skóry, jednak wyprofilowany i zszyty porządnie. Kółko też nie nie jest złe i daje się nawlec nawet dość spore klucze bez trwałych odkształceń. 

AirTag etui 1 rozwarte

Jedyną wadą, którą od razu dało się zauważyć, są dość grube zatrzaski od wewnętrznej strony. Z tego powodu, obie części skóry po zamknięciu nie przylegają do siebie, a odstęp jest dość zauważalny. Nie powoduje to problemów z ew. wysunięciem się AirTaga, ten siedzi solidnie, ale wygląda troszkę kiepsko.

AirTag etui 1 szpara

Być może po kilku tygodniach, choć mam nadzieję, że miesiącach wyjdą inne wady dotyczące trwałości tego etui. Na razie jednak jestem optymistą.

Czekam jeszcze na taki komplecik 2 szt. za 23 zł z przesyłką

AirTag etui 2

Wygląda na zdjęciach bardzo ładnie, ale to nie jest produkt Apple, który zazwyczaj w rękach wygląda lepiej niż na foto. Obawiam się czegoś odwrotnego, choć chyba gorzej niż w wyżej opisanym nie będzie. Ten nie ma otworów z obu stron, więc można w nim tak umieścić AirTaga, aby nie narazić stalowej pokrywki na rysowanie. 

Czekam jeszcze na dwa rodzaje silikonowych etui z metalowym karabińczykiem oraz z silikonową zawieszką

Dam znać jak już do mnie dojdą.

Jednak moją uwagę przykuł taki niepowtarzalny wynalazek.:AirTag etui ręcznie robione Vintent

Nie widać, że w środku jest schowany AirTag, ale może to i lepiej.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. Wojciech

  Całkiem fajne, ja obecnie drukuje swoją zawieszkę na drukarce 3D i jestem bardzo ciekaw jak to wyjdzie. Ostatecznie jak ktoś zainteresowany to zapraszam.

 2. Sarkada

  Dzisiaj schowałem klucze do Orbitkey, a kilka godzin wcześniej przyszedł brelok od Apple. Połączenie obu wyglada fenomenalnie.

  https://imgur.com/a/WZoRjib

 3. Paweł Nyczaj

  Na Allegro można kupić silikonowe etui po 20 zł. Są wersje z otworem tylko z jednej strony, więc metalowa pokrywa baterii jest zakryta. W przypadku tanich etui chyba średnio ma sens etui ze skóry, bo ona z czasem jednak się rozciąga

 4. Bas

  Gdzie taki wynalazek można znaleźć?

  • Jaromir Kopp

   Linki w zdjęciach

 5. Marek

  Ależ to wszystko wygląda „po taniości”, zarówno od Apple jak i inne, źle wyglądają te elementy skórzane itd.
  Przyczepianie tego kluczy to słaby pomysł, mogli dodać „oczko” i by lepiej to wyglądało niż te wszystkie „pseudo pokrowce”.
  Takie to wszystko jak z „bazaru”.

  • Jaromir Kopp

   Kup silikonowy

  • Wojciech

   Apple dobrze przemyślało tą konstrukcję. Gdyby było oczko to na 100% nie byłoby to trwałe rozwiązanie, ok jeden klucz i taka zawieszka ale np jak ja mam pokaźny zestaw kluczy to wystarczy moment i oczko by pękło. Dzięki temu, że AirTag ma taki a nie inny kształt, można np wydrukować / kupić etui pasujące do konkretnego zastosowania, do aparatu może być montowane na pasku, do kluczy „oczko”, do roweru na trytki itd. Ok jak masz oczko też trytkę wstawisz ale już nie będzie to estetyczne i nie zawsze będzie pasować do danego elementu. No i najważniejsza sprawa to możliwość personalizacji.