^
HomePod i wielokrotne alarmy

Wiele alarmów w HomePodzie

Jaromir Kopp

20 maja 2021

Jak pewnie zauważyliście, Apple sypnął wczoraj znienacka kompletem nowych bet, nie zważając na to, że jeszcze poprzednie są w fazie finalnych testów. Apple nie podał w informacjach dla deweloperów, bo na razie tylko oni mogą korzystać z nowych bet, żadnych informacji o zmianach. Dlatego jesteśmy skazani na wyniki badan „organoleptycznych”. Pierwszym z odkryć są usprawnienia w alarmach HomePodów.

Wyszło na to, że szczęśliwi budzika nie używają 😉 Nie jest tozbytnia nowość.

W można dodać kilka alarmów do HomePoda

W iOS można w ustawieniach HomePoda (starego lub mini) w aplikacji Dom, dodać kilka alarmów. Każdy z nich może mieć inną etykietę, inne ustawienia powtarzania i inną muzykę.

Jeżeli wybierzemy standardowy dźwięk, to HomePod będzie też odczytywał, niestety w języku ustawionym dla Siri, etykietę. W przypadku polskich nazw brzmi to dość słabo.

Jeżeli ustawimy jako dźwięk alarmu, muzykę lub inne medium z biblioteki, to możemy dodatkowo ustawić opcje głośności, powtarzania muzyki i mieszania. Te dwie ostatnie opcje nie są aktywne, jeżeli wybierzemy „Radio”.

HomePod i wielokrotne alarmy - ustawienia

Interesujące jest to, że oprogramowanie HomePoda nie zostało zmienione. Nadal jest to wersja 14.5.

Mam nadzieję, że nowe alarmy w HomePodach się Wam przydadzą. Ja jednak wolę cichy alarm w Apple Watch. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Michal

    A jak wyłączaliście alarm bo u mnie nie dało się go wylaczyć musiałem HP wyłączyć od zasilania ?

    • Jaromir Kopp

      Puknąłem go palcem w Siri.