^
TV logo

Apple TV+ z 40 milionami abonentów

Jaromir Kopp

12 maja 2021

Ilość subskrybentów usługi streamingowej Apple TV nie jest oficjalnie podawana. Jednak można ją oszacować i tego trudu podjęli się Ampere Analysis (dla WSJ) i Statista. Czy 40 milionów to dużo? Porównajmy z innymi serwisami.

Netflix, Disney, Amazon

Te firmy wraz ze swoimi usługami wideo na żądanie znalazły się na podium rankingu Newsweeka cytowanego przez Mac Daily News.

 1. Netflix: 207,64 miliona
 2. Disney+: 100 milionów
 3. Amazon Prime Video: 52 miliony (aktywnych)
 4. HBO Max: 44,2 miliona
 5. Apple TV+: ponad 40 milionów (szacunkowa)
 6. Hulu: 39,4 miliona
 7. Paramount+: poniżej 36 milionów
 8. Peacock: 33 miliony

Niestety należy pamiętać, że wg szacunków przeprowadzonych w styczniu przez Variety 2/3 abonentów Apple TV+ korzysta z serwisu przez rok za darmo dzięki zakupowi urządzenia. Te proporcje zapewne od stycznia już się poprawiły, bo warto pamiętać, że darmowy abonament po zakupie urządzenia przysługuje tylko raz i to na całą chmurę rodzinną. Oznacza to, że dość szybko wielu użytkowników straci możliwość używania usługi TV+ za darmo, nawet jak systematycznie kupują nowe urządzenia. Zamówiona przez mojego Tatę nowa Apple TV 4k v2 nie doda nam w chmurze rodzinnej kolejnego darmowego okresu, choć mój kończy się w czerwcu, to nie mamy co liczyć nowy okres. W czerwcu przyjdzie czas przeprosić się z Apple One, które znów stanie się dla mnie atrakcyjne.

Choć Apple ściśle ogranicza się do własnych lub zakupionych na wyłączność (do streamingu) produkcjach, to oferta systematycznie się zwiększa, a kolejne produkcje z gwiazdorską obsadą dobrze rokują na przyszłość.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Sarkada

  Jaromirze, a nie jest tak, że przy Apple One otrzymałbyś zwrot 24,99?

  • Jaromir Kopp

   ALe przy 2 TB iCloud się nadal nie kalkuluje

 2. pawlak

  Dziwne nie jest, skoro liczą wszystkich którym dają gratis, mi wręcz dopłacają do miesiąc za Apple TV+, bo mam Apple One (jak dziesiątki milionów osób) i niejako jestem abonentem usługi Apple TV+, za którą bym napewno nie płacił.
  Teraz mam taki układ, że to Apple mi płaci co miesiąc za korzystanie z Apple TV+ i to mi pasuje 🙂