^
Killers of the Flower Moon

„Killers of the Flower Moon” DiCaprio twittuje

Jaromir Kopp

11 maja 2021

Leonardo DiCaprio zaprezentował w poniedziałek pierwszy rzut oka na swój najnowszy film, „Killers of the Flower Moon” produkowany dla Apple. Reżyserem adaptacji powieści Davida Granna jest Martin Scorsese, a w rolach głównych wystąpią DiCaprio i Robert De Niro.

Zdjęcia trwają

Osadzony w latach 20. XX wieku w Oklahomie film „Killers of the Flower Moon” przedstawia seryjne morderstwa członków plemienia Osage zamieszkującego bogate w ropę naftową tereny. Z powodu ciągu brutalnych zbrodni teren zyskał miano „Reign of Terror”, a całość wydarzeń przyczyniła się do powstania FBI. Scenariusz filmu został zaadaptowany przez Erica Rotha [Deadline].

Zdjęciami z planu filmowego pochwaliła się na swoim koncie Twittera niezależna redakcja Osage News.

Od 10 maja w Fairfax trwają zdjęcia do filmu „Killers of the Flower Moon”. Ulice zapełniają się członkami ekipy filmowej, aktorami i statystami oraz samochodami z lat 20. Członkowie plemienia Osage są w kostiumach i w maseczkach.

 

Zdjęcie tytułowe zdjęcie, pochodzące z konta Twittera DiCaprio, przedstawia Ernesta Burkharta, w którego wcielił się DiCaprio i współpartnerkę Lily Gladstone (w tej roli Mollie Burkhart). Pochodzi ona z plemienia Osage i jest żoną Ernesta, który jest siostrzeńcem potężnego lokalnego ranczera (gra go De Niro). 

Film miał długą historię, którą skomplikował wybuch pandemii. Sprawy nabrały tempa, gdy w produkcję zaangażowało się Apple. Termin premiery w Apple TV+ nie jest jeszcze znany.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy