^
Kolorowe MacBooki Air

Powrót kolorów. MacBooki też rozkwitną

Jaromir Kopp

11 maja 2021

Przepowiednie Jona Prossera dotyczące kolorowych iMaców spełniły się niemal idealnie. Apple zrobił tylko ładniejsze nóżki. Podobnie może być z przeciekami dotyczącymi nadchodzących MacBooków (Air).

MacBooki Air w kolorach

Sporo kontrowersji w nowych kolorowych iMacach wywołały jasne, choć niewielkie ramki dookoła wyświetlacza. Podobnie niektórzy krzywili się na jasne klawisze, choć one nadal dominują w ofercie Apple „luzem”. Jednak wygląda na to, że młodzieży przyjdzie przywyknąć do takich zmian przynajmniej w sprzęcie „nie pro”.

Przypomnę, że do 2008 roku ramki dookoła ekranów MacBooków (również Pro) miały kolor obudowy, czyli biały lub aluminium. 

Kolorowe i cienkie, ale nie „zaostrzone” 

Jak już wiemy po przykładzie iMaców, przecieków i projektów powstających na ich podstawach nie ma, co się przywiązywać, jednak spora część informacji może się potwierdzić.

Kolorowy MacBook Air z boku

Na 100% będą to kolory obudowy. Dodatkowo na 99% forma kanciasta i niższa grubość. Apple zacznie odcinać kupony, które zyskuje dzięki zastosowaniu znacznie bardziej zintegrowanych własnych układów. Jak pamiętacie, na płycie głównej MacBooka Air, która i tak jest bardzo mała, pojawiło się trochę miejsca. Dodatkowo płaska forma pozwoli na umieszczenie baterii o takiej lub większej pojemności, niż w obecnym kształcie. Przynajmniej nie będą wbijać się w podłogę, jak mój Air z 2013 roku, gdy spadł mi ze schodów i walnął w drewniane deski. Działa do dziś, a podłoga ma ostre wgniecenie.

Mam nadzieję, że prawdziwy MacBook Air w kolorkach, drugi port USB-C z Thunderbolt zachowa z drugiej strony obudowy. Podobnie jak pierwsza wersja Air z portami USB-A. To technicznie i materiałowo bardziej złożone, niż trywialne dwa porty z jednej strony obudowy. Oby w Apple zdecydowali się na takie szaleństwo.

Tak czy siak, wydaje się, że ciemne kolory i ramki zostaną już tylko w sprzęcie „pro”, jeżeli w ogóle. Jadnak tyle lat żyliśmy bez nich i nikt nie marudził. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    W sumie logiczny ruch. Skoro nowy iMac ma obudowę w 7 kolorach to klienci na pewno chętnie kupią kolorowe Macbooki Air. Jednak moim zdaniem część klientów może narzekać na brak czarnego iMaca i niedługo także Macbooka Air