^
AirTagi 4 szt.

AirTagi sprzedają się na pniu

Jaromir Kopp

23 kwietnia 2021

Jeżeli jeszcze nie zamówiłeś AirTagów, a masz taki zamiar, to śpiesz się, bo w Polsce w pierwszym terminie można dostać już tylko pojedyncze sztuki. Na 4-paki trzeba czekać. Kolejny sukces dobrze wycenionego produktu.

Od 5 dni do kilku tygodni

Nie minęła godzina od rozpoczęcia sprzedaży, a już AirTagów zaczyna brakować. W USA brakuje już pojedynczych zestawów i ich termin dostawy wydłużył się o 5-7 dni. To są terminy dla AirTagów bez grawerunku. Jeżeli chcecie grawerunek to nawet w Polsce trzeba czekać 2-3 tygodnie. 

AirTag wyprzedane

W Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii największym wzięciem cieszą się 4-paki lub Apple ich za mało przygotował. Być może w Europie jesteśmy bardziej roztargnieni.

AirTag jest kolejnym produktem, który Apple wycenił bardzo przyzwoicie. Patrząc na jego możliwości i ceny produktów konkurencyjnych np. Chipolo wyceniane na 130-150 zł, to nie ma się co dziwić. 

AirTag jest relatywnie tani i jako jedyny oferuje kilka funkcji. Najważniejszą z nich jest układ U1, który pozwala na znacznie precyzyjniejszą lokalizację, jeżeli dysponujemy iPhone’em z takim samym układem. Dodatkowo niewiele z lokalizatorów używa NFC do przekazania komunikatu od właściciela do znalazcy, nawet jak ma on tylko androfona z NFC. 

Baza urządzeń „poszukujących” również jest ogromna i chyba nie ma drugiej takiej. To miliard urządzeń, które mogą pomóc w znalezieniu zguby.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Sarkada

  Wiadomo już jak to będzie z tymi powiadomieniami o śledzeniu? AirTag w skradzionym aucie powiadomi odpowiednio wcześniej mnie czy złodzieja samochodu, że (o ironio) mój AirTag zaszyty w wozie go śledzi?

  • Jaromir Kopp

   Sprawdzę to dam znać. Jak Ci się śpieszy, to dzwoń na infolinię Apple. Od czego oni tam są?

  • Paweł Nyczaj

   AirTag nie jest zaprojektowany do śledzenia samochodów, tylko do odnajdywania przedmiotów. Celem AirTag jest ułatwienie uczciwemu znalazcy nawiązanie kontaktu z właścicielem. Do śledzenia samochodów sprawdzi się raczej ukryty moduł GPS i to najlepiej eminujący także dodatkowy sygnał na częstotliwościach, które trudniej zagłuszyć

   • Daro

    Wizja AirTag od miesięcy jak nie lat ukazuje lokalizator ułatwiający odnajdywanie przedmiotów poprzez lokalizowanie go przy użyciu sieci urządzeń Apple. W żadnym wyobrażeniu nie przedstawiano zawodnego elementu jakim jest znalazca.
    Zamówiłem dwa AirTagi. Jeden jako breloczek przy kluczach sprawdzi się u mnie nie mniej spektakularnie jak na reklamie Apple. Drugi chcę zamontować w skrzynce z moimi elektronarzędziami. I tutaj miałem nadzieje na mniej „krzykliwe” powiadamiane o jej namierzaniu jak by nie ten feler to zakupił bym z dwa czteropaki i montował bym w niektórych najdroższych urządzeniach.
    Technicznie taka możliwość jest podejrzewam ze Apple miało by prawnie problem w wielu zakątkach świata.
    ps. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać na przykład w metrze. Ile osób zostanie powiadomionych w sensie w jakiej odległości od Taga jeśli mój telefon będzie wyłączony.

    • Jaromir Kopp

     Powiadomieni o śledzeniu (towarzystwie obcego AirTaga)? Jak będą przechodzić to żadna, jak będą jęcząc tym samym metrem to raczej tylko w małej odległości 2-4 m. No i tylko, gdy nie będzie łączności z Twoim iPhone.

 2. Sarkada

  Nie potrzebuję stałego monitoringu.
  Jeśli rower pojawia się na oficjalnych grafikach to musisz przyznać, że różnica staje się bardzo ulotna.