^
Works with Apple Find My

„Wysyp” akcesoriów „Find My”! Są trackery, rowery i inne bajery!

Jaromir Kopp

8 kwietnia 2021

Wczoraj Apple bez żadnej nowej aktualizacji systemów, uruchomiło usługę Przedmioty w Lokalizatorze. Pozwala ona na odszukiwanie akcesoriów zgodnych, ale pochodzących od innych producentów. Już są pierwsze z nich, a applowskich AirTagów nadal nie ma.

Rowery, lokalizator, słuchawki

To pierwsze urządzenia firm trzecich, które już lub niebawem będą działać z siecią lokalizacji Apple i aplikacją Lokalizator

Pewnym zaskoczeniem jest zapowiedź Chipolo. Ich lokalizator – brelok Chipolo ONE Spot będzie zgodny z Find My, jednak będziemy musieli na niego poczekać aż do czerwca. Pozostaje mieć nadzieję, że model ONE Spot nie będzie mocno odbiegał od ceny obecnego ONE, która wynosi 75€ za 4 sztuki lub 25€ za jedną. Przypomnę, że cena fantomowych AirTagów ma oscylować w granicach 40$.

Chipolo ONE Spot

Elektryczne rowery VanMoof S3 oraz X3 zamówione dziś już będą działać z siecią Find My. Tak twierdzi producent tych pojazdów, jednocześnie chwaląc się, że do jako pierwsi przedstawiciele z branży e-mobilności, oferują produkty zgodne z siecią Apple.

VanMoof

Podobnie jak Chipolo, również dopiero w czerwcu pojawią się w sprzedaży wcześniej zapowiadane słuchawki Belkin SOUNDFORM™ Freedom True Wireless.

Belkin SOUNDFORM Freedom True Wireless

Jak widzicie słowo „wysyp” w tytule słusznie zostało otoczone cudzysłowami, jednak są osoby, które przewidywały start usługi po WWDC, a nawet dopiero wraz z iOS 15. Jak widać, Apple nie kazał czekać nawet na finalną wersję iOS 14.5. Niestety, choć dokumentacja Find My dla deweloperów akcesoriów została udostępniona ponad rok temu, to proces tworzenia oprogramowania i sprzętu zgodnego z wymogami oraz certyfikacji trochę trwa. Jednak można spodziewać się, że do końca roku takich akcesoriów zgodnych z Lokalizatorem będzie mnóstwo. Możemy spodziewać się jeszcze innych kategorii przedmiotów, jak walizki, hulajnogi, portfele.

Teraz się zastanawiam, czy AirTag nie był tylko „podpuchą” mającą nakręcić zainteresowanie tą technologią Apple. Nawet jeżeli tak, to wykonał swoją robotę, choć ja wciąż liczę, że w końcu się pojawi.

Szukajcie akcesoriów z etykietką: Works with Apple Find My.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Paweł Nyczaj

    Ciekawe, czy polski lokalizator NotiOne dojrzeje do certyfikacji MFI i współpracy z Find My. Co do Chipolo ciekawi mnie, czy będzie można dać sobie spokój z ich apką i od razu dodać brelok One Spot do systemowego lokalizatora. czekam też na AirTag od Apple ze względu na wygodę ładowania baterii (liczę na zgodność z ładowarką indukcyjną Qi i jej rozwinięciem w postaci MagSafe oraz z ładowarką Apple Watch). Gdyby tak było Apple AirTag byłby droższy, ale miałby przewagę w kwestii zasilania