^
tvOS Apple TV ikona

Apple TV 6! Na taką przystawkę, a w zasadzie już konsolę czekaliśmy?

Jaromir Kopp

20 kwietnia 2021

Ponad trzy lata czekaliśmy na nową wersję Apple TV. Taki czas musiał upłynąć, aby z przystawki telewizyjnej o nie do końca sprecyzowanym przeznaczeniu, powstał dojrzały produkt. Wydaje się, że ewoluuje on coraz bardziej w stronę konsoli do gier, a Apple Arcade mu w tym pomaga.

Apple TV 6 (4k) przystawka TV o ambicjach konsoli

Nowa Apple TV 4k

Procesor A12

Gładsze HDR

Color Balance – kalibracja kolorów za pomocą iPhone!

Nowy pilot! Powrót kółka z iPoda!

179$ za wersję 32 GB!

Co z Thread? 

 

 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. sfinks

    Niestety nie do końca na taką. Właściwie chodzi tylko o jedną rzecz – pojemność dysku. Nie mogę uwierzyć, że zostawili te same pojemności co z 4 generacji. Wymieniając 4 na 5 wiedziałem już, że 32 to stanowczo za mało i wziąłem wersję 64GB, ale teraz gdy nie dziwi już gra zajmująca 3GB (a są już ponad 4Gb tytuły) 64GB to za mało. 128 byłoby ok na teraz, ale 256 byłoby z zapasem czyli akurat.

    I tak kupię ;P nowy procek, pilot, etc. wszystko fajnie, ale niestety nadal będzie „żonglerka” grami.

    • Paweł Nyczaj

      Odsyłam do artykułu z konkretami https://mojmac.pl/2021/04/20/apple-tv-4k-gen-2-z-thread-i-nowym-pilotem-ceny-i-dostepnosc/. Wcześniej były pojemności 16 i 32 GB. teraz jest 32 i 64 GB, z tym że lepiej kupić ATV z większym dyskiem droższy tylko o 100 zł. ATV nadal jest jednym z najdroższych boxów na rynku (nie liczę jeszcze droższych tunerów satelitarnych firmy Vu), ale za to pełni rolę centrum akcesoriów HomeKit z Thread. Jednak posiadacze nowoczesnych telewizorów, zwłaszcza z aplikacją Apple TV będą mniej zmotywowani do zakupu urządzenia Apple TV. Tak jednak jest od dawna