^
Apple TV 4k gen. 2

Apple TV 4k gen. 2 z Thread i nowym pilotem. Ceny i dostępność

Jaromir Kopp

20 kwietnia 2021

To kolejna rzecz, na którą wielu bardzo długo czekało. Nowa Apple TV też jest taka, jakiej się spodziewaliśmy, za wyjątkiem 120 Hz. Jednak i bez tego jest bardzo atrakcyjna.

Nowy pilot również w Apple TV HD

To pewnie zaskoczenie. Apple nadal oferuje starą wersję Apple TV HD w tej samej cenie (749 zł), ale z nowym pilotem. 

Nowy pilot został całkiem przekonstruowany i zyskał dodatkowe przyciski, a gładzik strzałki kierunkowe i stał się również kółkiem podobnym w działaniu do tego znanego z dawnych iPodów!

Pojawił się oddzielny przycisk dla włączania telewizora oraz osobny do wyciszania, a przycisk mikrofonu trafił na krawędź. Należy też pamiętać o 4 nowych już wspomnianych przyciskach kierunkowych w kółko-gładziku.

Apple TV 4k z Thread

Teraz rewolucja w HomeKit i Smart Home może nabrać tempa. Moduł Thread jest obecnie dostępny tylko w HomePodzie mini, który jest niestety oferowany w niewielu regionach. Apple TV 4k gen. 2 pozwoli na używanie akcesoriów HomeKit i CHIP (w przyszłości) na całym świecie. To bardzo ważne.

Apple TV z A12

Procesor A12 przynosi znacznie większe możliwości gamingowe. To już nie tylko zabawka dla niedzielnych graczy i dzieci. A12 pozwoli na adaptację całkiem wymagających tytułów. Jednak to też przyniesie lepszy obraz i szybszą transmisję AirPlay w 60 Hz. 

Color balance – kalibracja TV również dla HD!

O wierne kolory zadba color balance, czyli funkcja kalibracji kolorów za pomocą iPhone’a. Wystarczy ją uruchomić (będzie dostępna w tvOS 14.5 i iOS 14.5) i przyłożyć do ekranu iPhone’a z Face ID. Funkcja działa na Apple TV HD, 4k gen. 1 i gen 2!

Ceni i dostępność Apple TV 4k gen. 2

 • Wersja 32 GB: 899
 • Wersja 64 GB: 999
 • Nowy pilot (luzem): 289
 • Stara Apple TV HD z nowym pilotem: 749

Zamówienia od 30 kwietnia, wysyłka w drugiej połowie maja. Dotyczy to też starej ATV z nowym pilotem. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Kamil

  Widać, że pilot ewidentnie pod gaming i pewnie teraz te gry które wymagały do tej pory Pada będą spokojnie obsługiwane nowym pilotem.

  Odpowiedz
 2. yah

  „Procesor A12 przynosi znacznie większe możliwości gamingowe.” – serio, znacznie?
  Szybki rzut oka na geekbench A10X z poprzedniej generaci Apple TV 4K i A12 z nowej generacji 4K.
  Stary A10X Fusion – multicore: 2273 pkt, metal: 6971 pkt
  Nowy A12 Bionic – multi: 2437-2704pkt, metal: 5364 pkt
  Więc gdzie te znacznie większe możliwości, bo tego zupełnie nie rozumiem…? Jak to wytłumaczyć?
  Szczerze to spodziewałem się A14, byłby jakiś skok, a tak zrobili to jedynie dla własnej wygody produkcji – a wydajność ciężko powiedzieć, żeby była znacznie lepsza :/

  Odpowiedz
 3. komor

  No właśnie nie rozumiem, czemu oni tam wsadzili A12, a nie A14 , skoro tak rzadko aktualizują Apple TV, a jednocześnie cisną serwis Arcade, że niby na Apple TV też da się grać jak na prawdziwej konsoli. I co, jednak nie ma 120 Hz? Następna aktualizacja znowu za 4 lata? ☺️

  Odpowiedz
  • Yaga

   Apple jest ekonomiczny do bólu. Po prostu zostały im w magazynie niesprzedane A12-ki.
   A14 póki co sprzedają się świetnie.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *