Apple rozszerza zasięg swojego niezależnego programu naprawczego. Został on uruchomiony dwa lata temu w Ameryce, rok temu trafił do kilku krajów Europy w tym [!] Polski, a teraz do końca roku ma objąć cały świat, czyli jakieś 200 krajów i regionów.
Nie tak dawno program został rozszerzony o możliwość naprawiania w niezależnych serwisach również komputerów Mac. Wcześniej obejmował tylko iPhone’y.
Program zapewnia dostęp części serwisowych, dokumentacji i możliwość zakupu dedykowanych narządzi takich samych, z jakich korzystają serwisy autoryzowane. Oczywiście w firmie, która chce zająć naprawami, musi je przeprowadzać wyszkolony technik z aktualnym certyfikatem po zdaniu egzaminu. Dobrą wiadomością jest to, że Apple zwalnia z opłat za ten egzamin, który musi być powtarzany co roku.
Są też inne warunki. Firma nie może mieć w nazwie, znaków zastrzeżonych Apple. Dodatkowo musi być w lokalizacji łatwo dostępnej.
Choć program w Polsce trwa już prawie rok, to nie widzę, aby drobne i większe firmy serwisujące sprzęt Apple, masowo się do niego zgłaszały. Jeżeli znacie jakieś serwisy działające pod egidą niezależnego programu naprawczego Apple, dajcie znać.
Wszystkie warunki przystąpienia i sposób zgłaszania znajdziecie na polskiej stronie: Program Niezależny dostawca usług naprawczych.
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.