^
Przetrwać na strychu

0

Przetrwać na strychu. Interaktywny dodatek do serialu Apple

Jaromir Kopp

19 marca 2021

Teraz wystarcza mi czasu jedynie, aby oglądać dwa seriale Apple TV. Jednym jest „For all Mankind”, drugim „Servant”. Oba uważam obecnie za najlepsze z nowości lub wznowień w TV+. Pierwszy z moich faworytów dorobił się interaktywnego dodatku ponad miesiąc temu. Drugi kilka dni temu również.

Survive the attic, czyli przetrwać na strychu

To gra logiczna tzw. puzzle oparta na wydarzeniach z serialu Servant. Do rozwiązania mamy 10 zagadek. Na każdą z nich dostajemy minutę czasu, a ich trudność rosie. Zagadki są słowne, ale i graficzne. Wszystko jest przeplatane sekwencjami z filmu.

Cała akcja ucieczki z poddasza dzieje się w ciągu 10 minut od 1.50 do 2.00 w nocy. Każdy, kto oglądał ten przewrotny i zagadkowy serial, pamięta, co się działo o drugiej w nocy. 

Survive in the attic jest grą webową, ale działa wyłącznie na iPhone’ach i to w pozycji pionowej. Jeżeli macie ochotę zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami, to zapraszam na stronę: Survive the attic. Pamiętajcie, aby otwierać ją na iPhone’ach.

Dziś Apple dodał kolejne docinki moich ulubionych seriali, ale niestety jeszcze nie udało mi się ich obejrzeć. Na razie zadowoliłem się 3 planszami wspomnianej łamigłówki.

For all Mankind otrzymał od Apple prawdziwą aplikację i to AR. Na razie nie jest ona dostępna w polskim App Store, ale możecie o niej przeczytać tu: For All Mankind: Time Capsule

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Jaro

  1:53 i koniec nie wiem co dalej

  • Jaromir Kopp

   Ja też!

   • Jaro

    Udało się 🙂 1:56 (puzzle wszystkie proste krawędzie do środa)

  • Mateusz

   Też miałem ten problem ale udało się!