^
Pusta bateria

0

Program naprawczy związany z ponowną kalibracją baterii w iOS 14.5

Jaromir Kopp

1 kwietnia 2021

Wygląda na to, że szykuje się nowy ograniczony program naprawczy związany z problemami dotykającymi iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Częściowo kłopotom z baterią ma zaradzić iOS 14.5, ale Apple już wie, że nie zawsze będzie to skuteczne.

Ponowna kalibracja baterii w iOS 14.5 dla iPhone’ów 11

Jak już być może wiecie iOS 14.5, który pojawi się niebawem, zawiera aktualizację, w ramach której system raportowania stanu baterii ponownie skalibruje maksymalną pojemność ogniw i szczytową wydajność w telefonach iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Kalibracja odbędzie się, aby wyeliminować niedokładne szacunki dotyczące raportowania stanu baterii u niektórych użytkowników. Objawy tego błędu to: nieoczekiwane rozładowanie baterii lub w niewielkiej liczbie przypadków, zmniejszona wydajność szczytowa. To niedokładne raportowanie stanu baterii nie odzwierciedla problemu z rzeczywistym stanem baterii, która może być w stanie dobrym.

Apple już przygotowuje serwisy na dalsze problemy

W niewielkiej liczbie przypadków ponowna kalibracja może się nie powieść i pojawi się nowy komunikat dotyczący niepoprawnych parametrów baterii. W takim przypadku akumulator można bezpłatnie wymienić, aby przywrócić pełną wydajność i pojemność. Nie oznacza to problemu z bezpieczeństwem, a bateria może być nadal używana.

Jeśli klient zapłacił wcześniej za serwis baterii nieobjętej gwarancją po zobaczeniu komunikatu o pogorszeniu stanu baterii lub nieoczekiwanego zachowania baterii, może skontaktować się z działem wsparcia Apple.

Uwaga: Do czasu publikacji iOS 14.5 i ponownej próby kalibracji baterii nie próbujcie zgłaszać się do serwisów z takim problemem. Wspomniane we wpisie zalecenia zaczną obowiązywać dopiero po udostępnieniu iOS 14.5.

Nasza redakcja dotarła to tych zaleceń pierwsza.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy