^
For All Mankind - Time Capsule Apple

For All Mankind: Time Capsule

Jaromir Kopp

12 lutego 2021

Apple wydało aplikację AR, która osadzona jest w świecie serialu #ForAllMankind. Z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości poznajemy wydarzenia nieznane z sezonu pierwszego, ani nadchodzącego drugiego.

Aplikacja „For All Mankind: Time Capsule”

„For All Mankind: Time Capsule” to nowe doświadczenie oparte na rzeczywistości rozszerzonej (AR), które przenosi świat popularnego serialu Apple TV+ „For All Mankind” wprost do domów fanów, aby odkryć wspomnienia z życia Danny’ego Stevensa (Casey Johnson) i jego rodziców, astronautów Gordo (Michael Dorman) i Tracy Stevens (Sarah Jones), w dekadzie pomiędzy sezonem pierwszym a drugim. Poprzez interaktywne doświadczenie AR, fani dołączą do Danny’ego, który będzie badał pamiątki pełne szczegółów dotyczących życia poza ekranem bohaterów i świata „For All Mankind”, gdzie każdy przedmiot opowiada jakąś historię.

Tak Apple opisuje swoje uzupełnienie serialu. Niestety aplikacja ma swoje wymagania i różnie zachowuje się na różnych urządzeniach. Np. na urządzeniach ze skanerem LiDAR (iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max i iPad Pro), fani będą mogli użyć starego rzutnika slajdów, aby zobaczyć zdjęcia Danny’ego i kilka rodzinnych zdjęć Stevensów, wyświetlanych idealnie na dowolnej ścianie w ich pokoju użytkownika. Ta funkcja nie działa bez skanera LiDAR. Dodatkowo aplikacja jest obecnie dostępna jedynie w App Store US. Jednak Apple zapowiada, że pojawi się w App Store w innych krajach do końca miesiąca. Teraz, aby się zabawić w eksploratora wspomnień z pamiątek, przydaje się konto Apple ID zarejestrowane w USA. Jeżeli takie macie, zamieszczam poniżej link do For All Mankind: Time Capsule

Inni na razie muszą się zadowolić filmem:

Przypomnę, że premiera sezonu drugiego For All Mankind, już za tydzień.

For All Mankind - Time Capsule

Udało Wam się z projektorem? Ja niestety nie mam LiDARa.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy