^
DaVinci-Resolve-17-Cut

DaVinci Resolve 17 ze wsparciem Apple Silicon

Przemysław Marczyński

12 marca 2021

Dynamika jak szybko zostają aktualizowane aplikacje pod procesory Apple zaskakuje. Jeden z najpopularniejszych programów do edycji wideo otrzymał natywną obsługę układu M1 w nowych komputerach Apple. Niedawno pisaliśmy o Photoshopie dla procesorów Apple, a dziś kolejna aktualizacja dla ważnego programu z branży filmowej. 

DaVinci Resolve 17 dla procesorów M1

Blackmagic Designe udostępnił pierwsze bety swojego programu dla układu M1 niezwłocznie po premierze nowej wersji DaVinci Resolve 17. Program wyszedł z testów i siedemnastka oficjalnie zadomowiła się na komputerach. Jednak do tej pory działała na macOS z Intelem, Windowsie i systemie Linux. Na aktualizację wspierającą procesor M1 musieliśmy czekać niespełna dwa tygodnie. Wersja 17.1 jest już dostępna publicznie i jej główna zmianą jest natywną obsługa komputerów Apple Silicon.

Co nowego w DaVinci Resolve 17

DaVinci-Resolve-17-Edit

Premiera nowej odsłony DaVinci Resolve miał miejsce w pod koniec lutego. Program otrzymał ponad 200 usprawnień i stał się jeszcze bardziej interesującą propozycją dla wszystkich zajmujących się montażem i kolorowaniem filmów. Wśród nowości warto wymienić, chociażby:
– wsparcie dla koloryzacji HDR
– nowe narzędzie do koloryzacji Color Warper
– podgląd efektów i przejść
– łatwa synchronizacja wielu kamer
– narzędzie do szybkiego renderowania
– darmowa wersja Fusion Studio (przy płatnej wersji)
– zmiany w interfejsie pozwalające jeszcze łatwiej operować potężną ilością narzędzi do edycji filmu

Dlaczego warto sięgnąć po DaVinci Resolve

Jeśli zaczynacie Śwo∆ą przygodę z montażem filmów, to nie ma lepszego miejsca skąd można zacząć tę wspaniałą przygodę. DaVinci Resolve posiada darmową wersję, która będzie świetnym narzędziem do poznania metod pracy z wideo. Drugi atut to płatna wersja Studio, posiadająca rozbudowane narzędzia i wsparcie dla większej ilości kodeków (co przekłada się na szybkość działania). Jedna razem z wersją 17. otrzymujemy za darmo dostęp do aplikacji do efektów specjalnych Fusion Studio (do niedawna trzeba było zapłacić za jej możliwości).

Oficjalna witryna DaVinci Resolvewww.blackmagicdesign.com

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy