^
m1photoshop

Adobe Photoshop wyraźnie szybszy na komputerach z procesorem Apple

Przemysław Marczyński

11 marca 2021

Zastanawialiśmy się wszyscy jak szybkie będą nowe komputery z procesorami M1 od Apple. Powoli karty zostają odkrywane, a efekty jakie zastajemy powinny wzbudzać szczere gratulacje dla inżynierów Apple. Firma Adobe oddała nową wersję Photoshopa działającego na komputerach z układem M1. Jak sami przyznają… aplikacja znacznie przyspieszyła.

Jak szybki jest nowy Photoshop

Natywna wersja Photoshop’a działająca na procesorach M1 to wyraźne przyspieszenie pracy podczas zapisu i otwierania plików graficznych. Adobe wspomina również o bardziej wymagających operacjach jak wykorzystywanie filtrów czy funkcji Content-Aware Fill (usuwanie niechcianych obiektów ze zdjęc). Program przyspieszył średnio 1.5X przy podobnej konfiguracji poprzednich komputerów.

Będzie jeszcze szybciej?

m1-macbookpro

Mam nieodparte wrażenie czytając wpis na stronie Adobe, że to nie jest koniec możliwości nowego układu M1. Wyraźnie wskazano, że praca nad optymalizacją aplikacji będzie prowadzona razem z firmą Apple. Może to oznaczać dwie rzeczy: w M1 jest jeszcze sporo potencjału do wykorzystania lub za chwilę zobaczymy kolejne komputery z nowymi układami. O tym już wspominaliśmy na Mój Mac.

Apple i M1 odrobili swoją lekcję wydajności. Z niecierpliwością czekam kolejnych modeli komputerów z nowymi układami z serii „M”. Ten rok będzie bardzo ciekawym dla wszystkich fanów komputerów Apple.

Witryna Adobe prezentująca Photoshop’a dla Apple Silicon

Oficjalna strona Photoshop’a.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy