^
iPad Pro 11 2021 wg My Smart Price

Tak będzie wyglądał iPad Pro 2021

Jaromir Kopp

12 stycznia 2021

iPad Pro w zeszłym roku zyskał dziwne uaktualnienie. Apple zdecydował się na nim przetestować LiDAR oraz nowy wzór obudowy. Jednak wewnątrz zabrakło istotnych zmian. W tym roku ma być odwrotnie. Oto prawdopodobny wygląd iPada Pro 11 2021.

Niewiele się zmieni w wyglądzie iPada Pro

Wcześniejsze pogłoski sugerują, że nowość w postaci ekranu z podświetlaniem mini-LED zyska tylko większa wersja iPada Pro 2021. Inne pogłoski sugerują zmiany w budowie wysepki z Lidarem. Tych informacji nie da się potwierdzić dzięki newsowi My Smart Price, bo serwis dotarł do projektu CAD iPada Pro w wersji mniejszej. 

Patrząc na rendery z serwisu My Smart Price, wydaje się, że iPad Pro 11 (2021) będzie miał taką samą konstrukcję jak poprzednik. Wzór krawędzi będzie nadal utrzymany, a moduł kamery również będzie wyglądał tak samo jak poprzednio, co trochę kłóci się z doniesieniami z Japonii. Dokładna specyfikacja tych kamer jest nadal nieznana, ale nie ma co się spodziewać rewolucji. Maskownice z przodu również wydają się być takie same, jak poprzednio. W renderach widoczne są również pozycje przycisków. W iPadzie Pro 11 (2021) regulację głośności umieszczono po prawej stronie, natomiast przycisk blokady znajduje się na górze. iPad Pro 11 (2021) będzie nadal ładowany kablem USB-C, a otwory dla głośników zostały lekko zmniejszone względem poprzednika.

Jednak jest niemal pewnie, że wewnątrz nastąpią duże zmiany. iPady Pro powinny otrzymać procesor A14X, który od M1 może się różnić tylko brakiem obsługi Thunderbolt i być może trochę ograniczonym taktowaniem. Może to być nawet ten sam procesor co M1 z „wyłączonymi” zbędnymi elementami. Tak czy siak, iPad Pro stanie się potężnym pod względem mocy obliczeniowej urządzeniem. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy