^
Apple inspiruje się Jake'im Angeli

Etui dla iPhone i AirPods wersja inspirowana zdarzeniami w Kapitolu? 

Jaromir Kopp

12 stycznia 2021

Apple uzyskał patent na szereg wzorów etui dla iPhone’a, które może ładować słuchawki AirPods. Wybaczcie moje grubiańskie skojarzenia, ale trudno się było oprzeć wrażeniu, że gdzieś już to widziałem. Oczywiście chronologia wydarzeń nie pozwoliłaby na taką inspirację. Patent został zgłoszony w 2017 roku, ale opublikowany dziś.

Nie tylko rogate etui

Na szczęście wśród wzorów opatentowanych przez Apple są jeszcze inne. Poza „rogaczem” mamy też dwie wersje garba. Jedna całkiem praktyczna, druga inspirowana kontrowersyjnym etui z baterią. 

Etui z uchwytem i ładowaniem AirPods wersja Jake Angeli

Istotnym elementem patentu poza umieszczeniem AirPodsów, jest sposób ich ładowania. Patent opisuje obecnie stosowane, stykowe, czyli za pomocą końcówek znajdujących się w AirPods oraz indukcyjne, za pomocą cewki umieszczonej w „patyczkach” słuchawek.

Etui z uchwytem i ładowaniem AirPods wersja Jake Angeli metody ładowania

Kolejną ciekawostką patentu znalezionego przez serwis Patently Apple  jest, indukcyjne sprzęgnięcie etui z iPhone’em. Dodatkowo dokument opisuje scenariusze w których, etui ma własną baterię lub jest jej pozbawione. 

Etui z uchwytem i ładowaniem AirPods wersja garbata 1

Na rysunkach widnieją podobizny AirPods „zwykłych”. Stworzenie wariantu uniwersalnego tego etui, który działałby ze słuchawkami AirPods Pro i „standard”, wydaje się dość kłopotliwe. Dodatkowo chodzą plotki o dwóch rozmiarach AirPodsów następnej generacji. Znów inne informacje o upodobnieniu AirPods 3 wyglądem do wersji Pro, mogą znacznie ułatwić stworzenie takiego etui, zwłaszcza wersji „rogatej”. Jednak, jak to z patentami bywa, nigdy nie wiadomo, czy lub kiedy zostaną wykorzystane w praktyce.

Etui z uchwytem i ładowaniem AirPods wersja garbata 2

Czy Wam się taki pomysł podoba? 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. jargo

    chyba was p….o