^
dysk4TB

Większa pojemność dysków Western Digital

Przemysław Marczyński

13 stycznia 2021

Firma WD poinformowała, że seria ich przenośnych dysków SSD zwiększy swoją pojemność. Cztery popularne modele przenośnych pamięci będą mogły pomieścić nawet 4 TB danych.

O nowych pojemnościach dysków wypowiedział się Jim Wlsh, senior vice president i general manager działu Consumer Solutions Products w Western Digital.

“Wprowadzając nowe przenośne dyski o pojemności 4 TB wchodzimy w nową erę – erę pojemności i wydajności, na którą czekali nasi klienci. Nasze produkty dla użytkowników indywidualnych są wykorzystywane przez miliony amatorów i profesjonalistów na całym świecie, a my wciąż staramy się rozwijać technologie, które pozwalają nam spełniać ich oczekiwania w zakresie wydajności, pojemności i innowacyjności” 

Jakie dyski otrzymają 4 TB pamięci

Nowa pojemność trafi do czterech najpopularniejszych modeli dysków Western Digital:

SanDisk Extreme Pro® Portable SSD – dysk SSD NVMe, oferujący prędkość odczytu/zapisu danych do 2000MB/s. Cena 982,99 Euro.

SanDisk Extreme® Portable SSD – dysk NVMe zapewniająca prędkość odczytu danych do 1050MB/s i zapisu do 1000MB/s. Cena 857,99 Euro.WD_Black® P50 Game Drive SSD – prędkość odczytu danych do 2000 MB/S, co pozwala skrócić czas ładowania gier i szybciej zanurzyć się w rozgrywkę. Cena 862,99 Euro.

WD My Passport™ SSD – technologia NVMe zapewnia prędkość odczytu danych sięgającą 1050MB/s oraz zapisu do 1000MB/s. Cena 857,99 Euro.

Wszystkie dyski pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale.

źródło: Informacja prasowa

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. paolomario

    Do SanDisk Extreme Pro v2 by uzyskać prędkość 2000MB/s potrzeba wejścia USB 3.2 Gen2x2, a w MacBook’ach, nawet tych z M1, są USB 3.1 Gen2. Na testach dostępnych w necie widać, że nie wyciąga on na takich więcej niż 1000Mb/s.