^
Apple i zdrowie

Dziś Apple zaprezentuje coś wielkiego i lepszego niż produkt!

Jaromir Kopp

13 stycznia 2021

Ciekawe co może być „bardziej znaczące i lepsze” niż produkt Apple? Tim Cook podczas wywiadu dla CBS, który ma być dziś wyemitowany, zapowiedział taką rewelację. Tylko co to może być?

Wielka zagadka, ale chyba nas pomijająca

Wg Andrew Griffina z Yahoo Finance Gayle King z CBS  rozmawiała z szefem Apple w związku z usunięciem aplikacji Parlera. Jednak pod koniec wywiadu, który okazał się tylko fragmentem, pani King powiedziała, że pełny wywiad zostanie wyemitowany następnego dnia, w środę rano, a został zorganizowany w celu zaprezentowania innego większego wydarzenia.

Co więcej, to „ogłoszenie” nie będzie dotyczyło produktu Apple, ale ma być czymś „większym i lepszym”, powiedziała Gayle King swoim współprowadzącym.

Analitycy cytowani przez Yahoo twierdzą, że najprawdopodobniej zapowiedź odnosi się do trwającej walki z COVID-19. Być może, firma przygotowuje się do ogłoszenia, że jej sklepy – z których wiele jest zamkniętych na całym świecie – zostaną wykorzystane np. do dostarczenia szczepionki.

Analityk Neil Cybart zauważył, że takie ogłoszenie „ma sens”, ponieważ wywiad został przeprowadzony zdalnie, ale reporterka Gayle King znajdowała się w Apple Store. Szczepionki „są z pewnością ważniejsze niż nowe produkty”, a firma oferowała pomoc w pandemii w przeszłości.

W Polsce nie ma salonów Apple i najprawdopodobniej szybko się nie pojawią. Na szczęście ze szczepionkami radzimy sobie dobrze sami, a przynajmniej takie zapewnienia dochodzą z mediów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. Macminik

  Haha… radzimy sobie dobrze… Ty Jaromit to masz humor. W obecnym tempie po roku będziemy mieli zaszczepionych aż 1.8 mln obywateli i trzeba będzie zacząć zabawę od nowa, bo przecież trzeba się szczepić co roku.

  • Jaromir Kopp

   Czyli znikąd ratunku!

   • C-MOS

    Ale może to jest właśnie szansa… Apple założy u nas szklane punkty szczepień, a po całej akcji… bach i będą od razu sklepy firmowe 😉

 2. Apple WaTCH

  Coś mi się wydaje, że raczej powiedzą, że zakończyły się jakieś badania z Apple Watch wykrywający COVID i idzie aktualizacja dla AppleWatch – oczywiście tylko tych najnowszej generacji 🙂

  No i oczywiście najpierw się pochwalą ile to z produktów RED poszło na walkę z COVID 🙂

  • Jaromir Kopp

   No to by było niegłupie

 3. Parlera

  A o co chodziło z aplikacją Parlera, że aż sam CEO się musiał wypowiadać?

  • Jaromir Kopp

   Najpierw wywalił ją Google, potem Apple wysłało ostrzeżenie, że łapie regulamin, bo nie jest moderowana i pełno w niej treści „nienawistnych” itp. Potem czas minął i Apple też wywalił.

   • Samodzielność

    Nie rozumiem po co ma być moderacja w serwisach społecznościowych. Czy to nie są tylko rozwinięte komunikatory / forum / grupy dyskusyjne / RSS. Ludzie sobie sami nie mogą blokować autorów „głupich” treści?

    Mam nadzieję, że ktoś stworzy serwis będący połączeniem Signal/Telegram gdzie podłączamy się do autora / kanału gdzie każda wiadomość powinna mieć jeszcze tagi. Widzimy tylko rzeczy danych autorów – ew możemy przefiltrować po tagach. Ktoś wrzuca treści, które nam nie odpowiadają to je wyrzucamy.

    Byleby tylko te systemy nam nie podpowiadały nic – jeśli wszystko będzie szyfrowane to nawet by nie mogły i po problemie.

 4. pawciu

  Cóż za fantazja w artykule i komentarzach.:)
  Pewnie powie nic wielkiego, on ale zobaczymy.

 5. Mariusz

  To się wysilili…